Читаєте зараз
Байден проти Трампа: яка підтримка головних кандидатів по штатах

Байден проти Трампа: яка підтримка головних кандидатів по штатах

Ilona Kivva
Автор:

Президентська гонка в Сполучених Штатах зосередилась на двох головних кандидатах — це Джо Байден та Дональд Трамп. ВВС проаналізували, як можуть проголосувати американці в залежності від штату.

Колегія виборців, система, за якою США мають обрати голову держави, залежить від кандидатів, які перемагають у кожному штаті. Більшість регіонів є суто демократичними чи республіканськими.

Ключові штати, які у 2024 році можуть обрати будь-яку сторону — Вісконсін, Пенсільванія та Мічиган у так званому Іржавому поясі. Це місцевості, які особливо сильно відчувають деіндустріалізацію, економічний занепад та втрату населення.

Також у список штатів, які не визначились з кандидатом, входить Арізона і Джорджія. Це регіони, які Джо Байден на думку аналітиків фактично перетворив на демократичні у 2020 році. Неваду також називають штатом, який обиратиме лідера 50/50. Але через невелике населення вона відіграє меншу роль, ніж більш великі регіони США. 

Кілька штатів, які були полем політичної боротьби на попередніх виборах, вийшли зі списку тих, хто не визначився — Флорида та Північна Кароліна останнім часом стали республіканцями. Водночас Вірджинія та Колорадо зайняли стійкішу демократичну позицію.

«Хоча національні опитування дають їжу для політичних роздумів, менша підгрупа виборців зрештою матиме значення. Опитування в листопаді, яке показало, що Трамп просувається вперед у ключових штатах, викликало занепокоєння серед деяких демократів. Але опитування за рік до виборів не обов’язково точно прогнозує результат», — зазначають аналітики.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій