Бакалаврат, магістратура, творчі конкурси: МОН роз’яснило етапи вступної кампанії-2023
- НМТ з української мови, історії, біології та хімії міститимуть по 30 завдань, з математики і фізики — 22 і 20 відповідно, з іноземної мови — 32 завдання.
- У 2023 році не буде поділу бюджетних місць між випускниками шкіл та коледжів. Вони братимуть участь у спільних широких конкурсах.
- Після оприлюднення результатів іспиту треба зареєструвати електронний кабінет і записатися на творчий конкурс, якщо цього вимагає обрана спеціальність.
Вступна кампанія для абітурієнтів на бакалаврат та частину магістерських спеціальностей розпочнеться вже у квітні. Саме подача заяв у виші видобуватиметься у липні. А до кінця серпня завершиться зарахування на бюджет та контракт. У решти вступників на магістратуру умови та строки відрізняються.
Заборона розповідає про вступну кампанію до університетів у 2023 році.
НМТ і подача документів у ВНЗ: бакалаври
Міністерство освіти й науки України оприлюднило терміни складання національного мультипредметного тесту, а також порядку подачі документів до вищих навчальних закладів та коледжів.
Перший етап — складання національного мультипредметного тесту:
- реєстрація на складання НМТ — відбудеться з 3 квітня по 3 травня основна сесія (на додаткову з 5 по 12 травня);
- іспити — основна сесія пройде з 5 по 23 червня, додаткова — з 11 по 24 липня. Не пізніше, ніж за десять календарних днів до початку проведення основної сесії НМТ прийде запрошення, де буде вказано точне місце і час;
- оголошення результатів НМТ — основна сесія — до 28 червня, додаткова — до 29 липня.
Вже після цього, а саме з 1 липня, розпочинається безпосередньо вступ для здобуття ступеня бакалавра, а також магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань:
Читати більше новин в Telegram- перш за все, треба зареєструвати електронний кабінет вступника і завантажити туди необхідні документи;
- прийом заяв і документів у вишах розпочинається 19 липня;
- закінчується реєстрація заяв вступників о 18:00 31 липня.
Медичні огляди та інші доконкурсні процедури (для особливих умов конкурсного відбору) проводяться до дня, напередодні завершення прийому заяв, тобто до 29 липня.
Якщо спеціальність вимагає проходження творчого конкурсу чи індивідуальної співбесіди, реєстрація буде з 3 до 25 липня в залежності від форми навчання. Університет сам призначає дати і час додаткових випробувань, але у межах періоду з 7 по 31 липня.
Далі відбувається формування рейтингових списків вступників і надання рекомендацій до зарахування (плюс окремо тих, хто проходить на бюджетній основі). Це мають зробити до 5 серпня включно. Вступники ж мають до 8 серпня визначитися з університетом та спеціальністю серед доступних. Зарахування вступників на навчання на бюджет проводиться не пізніше 10 серпня для бюджетників і до 18 серпня — для контрактників.
Важливо! У 2023 році не встановлюється поділ бюджетних місць між вступниками на основі повної загальної середньої освіти та ступеня фахового молодшого бакалавра, тобто між випускниками шкіл та коледжів. Вони братимуть участь у спільних широких конкурсах.
Вступ на магістратуру у 2023 році
Для магістрів усіх спеціальностей, крім фармацевтичних і медичних, діє інша система. Абітурієнти мають пройти єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) і єдиний вступний іспит (ЄВІ):
- ЄФВВ — передбачає оцінювання рівня підготовленості вступника з фаху;
- ЄВІ — поєднує тест загальної навчальної компетентності та тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької або іспанської на вибір вступника).
Так, обидва тести потрібні для вступу на соціальні та поведінкові науки, управління та адміністрування, право, публічне управління та адміністрування, міжнародні відносини, журналістику (ЄФВВ можна замінити фаховим іспитом з ВНЗ). Тільки ЄВІ і фаховий внутрішній іспит з вишу треба для вступу на всі інші спеціальності.
Мультипредметний тест: правила складання
Національний мультипредметний тест (НМТ), запровадили як альтернативу ЗНО ще у 2022 році. Іспит у 2023 році, як і в попередньому, відбуватиметься онлайн у спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях навчальних закладів. Екзамен містить два блоки:
- два обов’язкові предмети — українська мова й математика;
- додатковий предмет на вибір — історія України, іноземна мова, біологія, фізика або хімія.
На виконання буде 180 хвилин: 90 хвилин на завдання з української мови та математики, а після перерви працюватимуть над тестом із додаткового предмета.
Тести з української мови, історії, біології та хімії міститимуть по 30 завдань, з математики і фізики — 22 і 20 відповідно, з англійської, іспанської, німецької або французької мов — 32 завдання.
Раніше Заборона розповідала про складання НМТ за кордоном, де скласти пробний тест та у скільки виші одночасно можна подавати документи.
Читати більше новин в Telegram