Читаєте зараз
Бельгія хоче позбавити Угорщину права голосу в ЄС: чому такі міри 

Бельгія хоче позбавити Угорщину права голосу в ЄС: чому такі міри 

Анастасія Могилевець

Бельгія, що зараз головує в Євросоюзі, закликала його членів розглянути можливість позбавити Угорщину права голосу. Країни  начебто дедалі більше розчаровуються через перешкоджання Будапешта наданню військової допомоги Україні та запровадженню санкцій проти РФ, пише Politico.

Міністерка закордонних справ Бельгії Хаджа Лахбіб виступає за застосування щодо Угорщини процедури висловлення недовіри ЄС за статтею 7, що може призвести до призупинення права голосу країни.

«У нас є Європа, яка важко просувається вперед, але, на жаль, деякі держави — зокрема, одна держава — все частіше займають позицію, яка полягає в укладанні угод, блокуванні та вето», — каже очільниця бельгійського МЗС.

За інформацією видання, європейський парламент запустив перший етап процедури за статтею 7 проти Угорщини у 2018 році, однак тоді процес зайшов у глухий кут. Наступний етап цієї процедури передбачає призупинення права голосу при прийнятті рішень ЄС.

«Це також нагадування про те, що бути членом ЄС означає поважати цінності, мати права, доступ до фондів, бути частиною єдиного ринку, поважати цінності свободи, свободи вираження поглядів і незалежності судової системи. Саме тому Угорщина зараз перебуває під процедурою статті 7 і все більше і більше ізолюється», — додала Хаджа Лахбіб.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій