'
Читаєте зараз
Бензема подав у суд на очільника МВС Франції: коротко про справу

Бензема подав у суд на очільника МВС Франції: коротко про справу

Ilona Kivva
Автор:

Відомий французький футболіст Карім Бензема подав позов про наклеп проти міністра внутрішніх справ Франції. Посадовець звинувачує спортсмена нібито у зв’язках з «Братами-мусульманами», пише ВВС.

Міністр Жеральд Дарманін стверджує, що Бензема «має сумнозвісний зв’язок» з ісламістським угрупованням мусульман-сунітів. Адвокат гравця відповів, що цей коментар «підриває честь і репутацію» футболіста.

Висловлювання представника МВС з’явилось після того, як футбольний гравець у соцмережі підтримав жителів Гази. Він назвав їх «жертвами несправедливих бомбардувань, які не щадять ні жінок, ні дітей».

«Ми боремося з гідрою, якою є «Брати-мусульмани», тому що вона створює атмосферу джихадизму», – сказав Жеральд Дарманін у коментарі телеканалу CNews.

Карім Бензема, який грає нападником в Саудівській Аравії і є мусульманином, подав на міністра скаргу на 92 сторінки. Там він зазначив, що ніколи не мав жодного зв’язку з організацією «Брати-мусульмани», а також з будь-ким, хто вважає себе її членом.

«Я усвідомлюю, якою мірою через мою відомість мене використовують у політичних іграх, які є ще більш скандальними, враховуючи, що драматичні події після 7 жовтня заслуговують на щось зовсім інше, ніж заяви такого типу», – додав колишній гравець мадридського «Реала».

Його адвокат Х’юг Віж’є заявив, що футболіст став жертвою «політичної експлуатації», і звинуватив міністра внутрішніх справ у «сіянні розколу у Франції». Жеральд Дарманін поки не коментує скаргу.

Раніше він «нападав» на Каріма Бензема з інших причин, включаючи його відмову співати гімн Франції та його «прозелітизм у соцмережах».

«Брати-мусульмани» були засновані близько 80 років тому в Єгипті. Це стало підґрунтям для багатьох сучасних ісламістських організацій, включаючи ХАМАС. Насамперед це ідеологічний рух без офіційної структури, і хоча він заборонений у багатьох країнах, зокрема, у Єгипті та Саудівській Аравії, він не обмежений у більшості держав Європейського Союзу.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій