'
Читаєте зараз
Берлін накриває нова хвиля антисемітизму

Берлін накриває нова хвиля антисемітизму

Аня Білоус
Автор:

За останній рік У Німеччині було зафіксовано близько 600 нападів на євреїв та єврейські громадські простори по всій країні. Вони відбуваються не лише з боку правих радикалів, а й зі сторони мігрантів-мусульман, які агресивно налаштовані проти політики Ізраїлю. Журналістка Анна Немцова написала про це матеріал «Антисемітизм живе і процвітає у Берліні» для видання Daily Beast.

«Танцівник балету родом з Ізраїлю Йорай Фінберг переїхав до Берліну шість років тому і відкрив там стильний єврейський ресторан у Шенеберзі, симпатичному районі у західному Берліні, в якому є три синагоги та живе яскрава єврейська громада. Кілька місяців тому поліція заарештувала,  зовсім звичайного на перший погляд німця, який погрожував спалити евреїв, що працюють у ресторані. Проте напади не зупинились. Нещодавно хтось кинув феєрверки у відкриті вікна ресторану. Сам Фінберг говорить, що майже щодня він отримує дзвінки та повідомлення з погрозами», – пише Немцова.

«Влада Німеччини усвідомлює зростаючу проблему антисемітизму. Міністр юстиції країни Хайко Маас засудив першу атаку на ресторан Фінберга у грудні минулого року і цей випадок «обурливим та непробачним». Німець середнього віку прийшов до закладу і кричав на працівників: «Ви нападєте на Палестину вже 70 років! Їдьте з нашої країни! У вас немає батьківщини! Все, що вам, євреям, потрібно, – це гроші!». У свому твіттері мінстр написав: «Ми маємо протидіяти антисемітизму рішуче та сміливо». Проте напади на євреїв після цього не припинились».

Берлінські євреї стикаються з тим, що ніде не можуть почувати себе в безпеці. Також існує проблема з висвітленням конфлікту у ЗМІ. Матеріали про напади на євреїв з боку мусульман украй важко робити так, аби додатково не розпалювати ісламофобію у німецькому суспільстві.

Оригінальний текст англійською можна прочитати на Daily Beast.

Читати більше новин в Telegram Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій