'
Читаєте зараз
Без посилення мобілізації в Україні: військовий назвав чотири способи поповнити резерви ЗСУ

Без посилення мобілізації в Україні: військовий назвав чотири способи поповнити резерви ЗСУ

Ilona Kivva
Автор:
  • У Верховній Раді напрацьовують законопроєкт про мобілізацію, рекрутинг, демобілізацію та інші особливості проходження військової служби.
  • Одним із завданням акту є збільшення чисельності війська. Генштаб, за словами Зеленського, вже попросив додатково залучити 450 000-500 000 мобілізованих.
  • Командир підрозділу розвідки Сухопутних військ ЗСУ вважає, що окрім посилення мобілізації, є й інші способи збільшити резерви.

Серед варіантів поповнення лав Збройних сил України — включення Добровольчих формувань територіальної громади у їх склад. Для цього потрібно переглянути відповідний закон. Прогнозується, що тільки завдяки цьому можна посилити військо близько 150 000 людей. Є ще три ефективні способи, які можна швидко реалізувати.

Заборона розповідає про варіанти посилення війська зі слів командира  Сухопутних військ ЗСУ.

Набір у Сили оборони України: топ-4 способи

Одним із найдієвіших способів добору людей для участі у бойових діях — це перерозподіл військових у збройних формуваннях, вважає командир підрозділу розвідки Сухопутних військ ЗСУ Денис Ярославський.

«Наші штаби та стройові частини переповнені боєздатними людьми, які там просто відсиджуються. Візьмімо зараз бойову бригаду: з 3 000 людей воює 600–700, а інші — персонал забезпечення. Якщо ми говоримо про лінію бойового зіткнення, нам не потрібно стільки осіб у тилу. Це дозволить посилити військо на 150 000, а то й більше людей», — каже командир.

Інші три дієві методи, на думку військовослужбовця:

Читати більше новин в Telegram
  • включення добровольчих формувань у склад ЗСУ — для цього треба переглянути закон про діяльність Добровольчих формувань територіальної громади (ДФТГ) та включити їх до складу ЗСУ. Це додатково ще близько 200 000 людей;
  • мобілізація екссиловиків та колишніх правоохоронців;

«[Більшість з них] після виходу на пенсію у віці 35–40 років робили собі довідку про профнепридатність. Вона була їм потрібна, щоб отримати компенсацію від держави та надбавку до пенсії. А зараз ці люди ходять по спортзалах і посміхаються, бо непридатні. Необхідно перевірити, на яких підставах вони отримали довідки. Це стосується і працівників прокуратури, які зараз значаться як пенсіонери, але надалі працюють у прокуратурі і є зарезервованими. Загалом це ще 200 тисяч людей», — каже Ярославський.

  • мобілізація частини держслужбовців та працівників держслужб

«У мене є вірогідна інформація, що з тих 75 тисяч людей, які зараз працюють у ДСНС, лише половина безпосередньо виходить на виклики: гасить пожежі, розбирає завали та інше. Інша половина — це офісні працівники. І один з керівників служби казав мені: якщо мобілізувати 30% від цієї половини, на працездатність ДСНС це ніяк не вплине. Таким чином ми загалом назбираємо близько мільйона людей», — каже військовий.

Раніше Заборона розповідала про особливості мобілізації ФОПів в Україні. Навіть після призову приватні підприємці мають право продовжувати роботу, але є виключення.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій