'
Читаєте зараз
Біля берегів Греції затримали українське судно із 65 нелегалами на борту

Біля берегів Греції затримали українське судно із 65 нелегалами на борту

Сергій Сурепін

Біля берегів Західної Греції перехопили судно під українським прапором. Воно перевозило 65 нелегальних мігрантів. Про це повідомляє видання Ekathimerini.

Судно із 65 мігрантами на борту було перехоплено вранці 2 жовтня патрульним катером біля західногрецького регіону Като Василикіс. Зазначається, що троє іноземців 32, 30 та 37 років були заарештовані за звинуваченням у контрабанді.

5 вересня стало відомо, що суд грецького міста Каламат виніс вироки шістьом українським морякам, яких звинувачували в перевезенні біженців. Усі засуджені були членами трьох екіпажів суден, яких грецька поліція затримала за перевезення біженців із Близького Сходу. Двоє українців, які працювали на прогулянкових суднах у Туреччині, отримали 18 місяців ув’язнення. Ще чотирьом, які є членами екіпажів інших яхт, суд призначив 25 і більше років позбавлення волі.

Дружина одного з ув’язнених Альона Ульянова, яка була на засіданні суду, розповіла, що її чоловік Сергій отримав невеликий термін, оскільки сам викликав поліцію, коли моряків почали змушувати перевозити біженців. Втім, Сергій Ульянов буде перебувати за ґратами ще 2-4 місяці, оскільки майже рік він уже провів у в’язниці.

Адвокат Ульянова Дімітріус Кауніс розповів, що, згідно з грецькими законами, українці отримують 10-15 років в’язниці за кожного біженця на борту. Тому терміни можуть сягати й декілька сотень років ув’язнення. У такому випадку за ґратами залишають на 25 років.

Читати більше новин в Telegram

Нагадаємо, у міністерстві закордонних справ України заявили, що в Греції та Італії заарештовано приблизно 250 українських моряків. У Греції станом на червень цього року тримають 151 українського моряка, з них 108 – засуджено, з яких 98 – за перевезення нелегальних мігрантів. Приблизно така сама ситуація спостерігається в Італії, де утримується приблизно 100 громадян України за перевезення нелегальних мігрантів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій