Білорусь проведе навчання з ПВК «Вагнер» біля кордонів НАТО: що треба знати
- РБ оголосила про початок військових навчань ще наприкінці лютого 2023 року. З того часу їх продовжували понад 60 разів.
- 14 липня 2023 року стало відомо, що у тренуваннях візьмуть участь бойовики ПВК «Вагнер». Вони почали прибувати у країну колонами наступного ж дня.
- За три дні до завершення тренувань оборонне відомство Білорусі заявило, що їх буде продовжено на полігоні Брестський, що неподалік від кордону з Польщею.
Навчена штучною міграційною кризою Варшава давно готувалася до провокаційних і більш прямих загроз і завчасно почала украплювати кордони. Після оголошення про прибуття вагнерівців також було збільшено кількість польських військ у прикордонних регіонах. Країна є частиною Північноатлантичного альянсу, а її кордони — це станом на зараз східні межі НАТО.
Заборона розповідає про навчання ЗС Білорусі біля кордонів Європи.
Вагнерівці на полігоні Брестський
Військові навчання для нібито сил територіальної оборони у Білорусі розпочалися ще наприкінці лютого 2023 року. З того часу їх продовжували понад шість десятків разів.
Відпрацювання бойових маневрів були заплановані на таких полігонах:
- 227 загальновійськовий полігон Борисівський (Борисівський район);
- Гозький (Гродненський район);
- Брестський (Брестський район);
- Осиповичський (Осиповицький район);
- 212 авіаційний полігон Німн (Новогрудський район);
- 230 загальновійськовий полігон Обуз-Ліснівський (Барановицький район);
- 174 навчальний полігон ВПС та військ ППО Доманова (Івацевицький район) до 23.07;
- Лепельський (Лепельський район).
Міністерство оборони РБ 14 липня 2023 року заявило про участь у тренуваннях бойовиків з російської приватної військової компанії. Їх нібито взяли у якості інструкторів. Вже з 15 липня у РБ почали поступово прибувати колони найманців.
Станом на 19 липня 2023 року моніторингова група Беларускі Гаюн нарахувала не менше 175 одиниць техніки (у більшості випадків автівки) та щонайменше 800 військових, які приїхали з РФ дев’ятьма колонами. Практично весь особовий склад бойовиків розмістили у наметове містечко в селі Цель, що неподалік від полігону Осиповичський, де й мали пройти навчання за участі вагнерівців.
За три дні до завершення тренувань оборонне відомство РБ заявило, що їх знову продовжено — на тиждень. Однак бойові задачі спільно з бойовиками військові ЗС Білорусі відпрацьовуватимуть на полігоні Брестський, що неподалік від кордону з Польщею.
«У ході занять акцент робиться на питання організації взаємодії різних військ в ході вогневого ураження, застосування БПлА на користь розвідки та вогневого ураження, тактичних прийомів переміщення на полі бою з урахуванням високої інтенсивності вогневого впливу, застосування ударних безпілотників, приховання військ та об’єктів, а також психологічну підготовку. Унікальний досвід, отриманий білоруською армією, буде повною мірою використаний для забезпечення безпеки країни», — кажуть у Міноборони РБ.
Навчання біля кордонів НАТО: як відреагувала Польща
Влада Польщі після короткого перебування у Білорусі очільника ПВК Вагнер Євгена Пригожина наприкінці червня-2023 вирішила зміцнити східний кордон. Йшлося як про збільшення постійних сил, так і про посилення загороджень та укріплень.
Після заяви Міністерства оборони РБ про участь вагнерівців у навчаннях на Брестському полігоні очільник польського оборонного відомства Маріуш Блащак віддав наказ перекинути до кордону додаткові групи військ із заходу країни.
#BezpiecznePodlasie
— 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana (@17WBZ) July 19, 2023
Żołnierze wojsk operacyjnych z #17WBZ i #12BZ wzmacniają obecność na wschodzie naszego kraju.@DGeneralneRSZ @DowOperSZ @SztabGenWP @12Dywizja @Straz_Graniczna @terytorialsi @PolskaPolicja @Defence24pl @Polska_Zbrojna pic.twitter.com/8JlX5hkmJB
«Ми очікуємо російських провокацій, тому польські служби працюють постійно. Треба розуміти, що, наприклад, завезення кількох тисяч вагнерівців до Білорусі також є загрозою для нашої країни. Звідси моє рішення перекинути військові частини. Вони розташовані в гарнізонах у Бялій Подлясці та Кольно. Завдання воїнів у цих місцях — стримувати агресора», — пояснив Блащак.
Раніше Заборона розповідала про злиті у мережу відеодокази страт захисників України, які здійснювали вагнерівці. Служба безпеки України пообіцяла дістати виконавців.
Читати більше новин в Telegram