Читаєте зараз
Це кінець? У Вагнер заберуть важку техніку, найманців зішлють в табори

Це кінець? У Вагнер заберуть важку техніку, найманців зішлють в табори

Анастасія Бодюл
  • 24-25 червня в Росії ПВК Вагнер провів марш-кидок: зі сходу України до Липецької області. 
  • З власником-вождем Євгенієм Пригожиним нібито домовилися: йому пообіцяли помилування та зіслання до Білорусі, де на його бійців чекають тренувальні табори.
  • 26 та 27 червня з першими після добового заколоту заявами виступили Путін та Лукашенко.

Після ‘маршу справедливості’ ПВК «Вагнер» кількома регіонами РФ найманцям запропонували три варіанти: підписати таки контракти з Міністерством оборони, повернутися додому або відправитися в Білорусь. Наразі частини, які не брали участь в поході на Москву, залишаються під Бахмутом. Чи будуть використовувати вагнерівців з РБ для нападу на Україну з півночі, поки невідомо.

Заборона розповідає про табори для людей Пригожина та коментарі лідерів країн-агресорок.


ПВК Пригожина: будівництво тренувальних баз в РБ 

В Осиповичах Могильовської області Білорусі (200 км від кордону з Україною) будують перший з кількох тренувальних таборів для ПВК «Вагнер», пише «Верстка».

«Інформацію про те, що найманців відправлять до Білорусі, підтвердили й родини бійців незаконного угруповання. Одна з родичок розповіла, що в РБ направлять підрозділи ПВК, що залишилися в Ростові-на-Дону. Ще одна співрозмовниця сказала, що її чоловік, який перебував у Ростові, повідомив їй про відрядження до Білорусі, але більше на зв’язок не виходив», — зазначили в виданні.

Де в світі розміщені частини ПВК Вагнер. Інфографіка: Statista

Під будівництво відведено 24 000 км²: робітникам дали дві доби на зведення місць дислокації 8 000 бійців Вагнера. Ватажок Євгеній Пригожин зранку 27 червня прилетів бізнес-джетом Legacy 600 (RA-02795) на військовий аеродром «Мачулищі».

Читати більше новин в Telegram

В Міноборони РФ повідомили про підготовку до передачі важкої військової техніки ПВК до підрозділів російської армії. Це фактично означає, що «Вагнер» припиняє бути військовим формуванням.

Заколот в Росії 24 червня 2023 року: реакція Путіна

В ніч проти 24 червня в Ростові-на-Дону вагнерівці захопили кілька ключових об’єктів безпеки, включаючи штаб, який керує військовими операціями Росії в Україні. Пригожин погрожував дійти до Москви, проте про план з конкретними вимогами від нього публічно не дочекалися. З власником ПВК цілий день підтримував зв’язок президент Білорусі: скоріш за все, він передавав пропозиції Кремля.

Вранці 27 червня Олександр Лукашенко наголосив, що у РБ є технічні можливості, щоб протистояти загрозі із заходу.

Напередодні ввечері було опубліковано звернення Путіна. Він сказав, що вагнерівці зможуть підписати контракт із Міноборони, повернутися додому або піти до Білорусі. На його думку, заколотники зрозуміли, що їхній бунт приречений і тому здалися. Цікаво, що в промові жодного разу не згадується Пригожин.

«Організатори заколоту, зрадивши свою країну, свій народ, зрадили і тих, кого втягнули у злочин. Брехали їм, штовхали на смерть, на те, щоб стріляти у своїх. Саме такого результату — братовбивства — хотіли вороги Росії: і неонацисти в Києві, і їхні західні покровителі, і націонал-зрадники. Хотіли, щоб солдати Росії вбивали один одного, щоб загинули військовослужбовці та мирні жителі, щоб зрештою програла Росія, а наше суспільство розкололося, захлинулося у кривавій міжусобиці», — наголосив російський диктатор.

Інші тези з промови:

  • загони ПВК «Вагнер» будуть розформовані;
  • озброєний заколот у будь-якому випадку був би придушений;
  • мужність загиблих льотчиків уберегла Росію;
  • організатора бунту зрадили свої ж;
  • більшість вагнерівців — патріоти батьківщини і їх використовували втемну.

Путін також провів нараду за участю керівників силових відомств: нібито обговорювали дії силовиків з придушення заколоту. Захід обіцяли викласти у вільний доступ, але з’явилось лише 30-секунде відео, де Путін дякує учасникам зустрічі. На нараді вперше за довгий час з’явився міністр оборони РФ Сергій Шойгу: ані його, ані Герасимова (начальник Генштабу ЗС РФ) не звільнено. Хоча, найімовірніше, що саме цього намагався домогтися Пригожин своїм демаршем.

Раніше Заборона розповідала про злиті у мережу відеодокази страт захисників України, які здійснювали вагнерівці.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій