Біля Нової Зеландії померли понад 500 найменших у світі пінгвінів. Вчені з’ясували чому
- Маленьким блакитним пінгвінам загрожує вимирання через брак їжі. Настільки масова смерть морських птахів історичний феномен.
- Через підвищення температури океану риба опускається глибше, птахи не здатні її дістати.
- Eudyptula minor — найменші у світі пінгвіни. Їх зріст не перевищує 40 сантиметрів.
Від початку травня 2022 року на узбережжі Нової Зеландії знайшли понад 500 мертвих блакитних пінгвінів. Точна причина масової смерті тварин не з’ясована, але знайдені морські птахи були дуже виснаженими та втратили близько половини своєї ваги.
Заборона розповідає про найменших у світі птахів, де вони живуть та що їм загрожує.
Хто такі Eudyptula minor і де вони мешкають
Eudyptula minor — найменші у світі пінгвіни. Їх ще називають маленькими блакитними пінгвінами або корорами. Їхymj. батьківщиною є південно-західна і південно-східна частина Австралії та Нова Зеландія. Цікаво, що в Австралії їх ще називають «казковими пінгвінами», пише New Zealand Birds.
Ці птахи мають зріст до 40 сантиметрів та не важать більше 1 кілограма. Головною їх особливістю є синій дзьоб та оперення з блакитним відтінком.
Читати більше новин в TelegramНа узбережжях ці птахи в основному селяться в ущелинах пагорбів, але бувають і нерідкими гостями поблизу людських прибережних поселень. Живуть вони парами, а вірність партнеру часто зберігають усе життя. При цьому полюють самці і самки виключно окремо.
Блакитні пінгвіни повністю виправдовують свою наукову назву «Eudyptula», що означає «хороший маленький водолаз», оскільки вони є чудовими мисливцями на мілководді. Вони харчують дрібною рибою, дрібними молюсками та навіть восьминогами.
Департамент охорони природи Нової Зеландії (DoC) класифікує цей вид як вимираючий.
Saturday night preening little blue penguin style on the Otago Peninsula #ilovenatureandwildlife pic.twitter.com/oV0I44Gf3Q
— Emma Juggins (@ejugginz) April 23, 2022
Зміна клімату спричинила смерть сотень корор
З початку травня на пляжі Нової Зеландії викинуло близько 500 мертвих блакитних пінгвінів, пише The Guardian. Вчені точно не можуть сказати, що саме спричинило масову загибель пташок, однак найімовірнішим фактором називають глобальне потепління.
Так, найбільшою була група зі 183 мертвих корор, знайдена на початку червня на пляжі Дев’яносто миль. Того ж тижня неподалік, на пляжі Кейбл-Бей було знайдено ще понад 100 загиблих маленьких пінгвінів. Наприкінці травня на тому ж пляжі Дев’яносто миль місцеві також знайшли 109 мертвих птахів, а на Токерау — 40. За даними Департаменту охорони природи Нової Зеландії (DoC), були зафіксовані і інші, більш локальні випадки.
Hi @docgovtnz, 3 dead blue penguins on 90 mile beach today, about 12km north of #Ahipara. All within a 100m stretch of each other. Run over by cars? Or victims of a certain fishing method? #NewZealand #Aotearoa #Wildlife #Penguins@nzherald @NZStuff @Breakfaston1 pic.twitter.com/isuo4OV1Yk
— Jeff Rice (@EvolvingCaveman) May 2, 2022
Експерти з Міністерства первинної промисловості Нової Зеландії перевірили деяких мертвих птахів на наявність хвороб та інфекцій, що могли призвести до масової загибелі, однак нічого не виявили. Вони дійшли висновку, що птахи помирають від голоду.
«Виявилося, що всі тіла мають дефіцит ваги. Ці птахи мають важити приблизно від 800 грамів до кілограма, але вони були приблизно вдвічі меншими. На них просто не було жиру, майже не було м’язів. Коли вони доходять до цієї стадії виснаження, вони не можуть пірнути, щоб впіймати рибу і просто гинуть», — розповів головний науковий радник DoC Грем Тейлор, який займається вивченням морських птахів.
Однією з причин міг стати надмірний вилов риби у регіоні, однак науковці переконані, що річ не у цьому. Глобальне потепління спричинило стрімке нагрівання верхніх товщ води океану, що у поєднанні з погодним явищем Ла-Нінья, яке розвивається в Тихому океані, змусило рибу плавати у нижчих шарах води, де пінгвіни не можуть її дістати.
Настільки масова смерть морських птахів історичний феномен. Грем Тейлор каже, що раніше смертельні випадки в такій кількості відбувалися приблизно раз на десятиліття, а за останні 10 років було щонайменше три випадки масової загибелі.
«Кількість мертвих пінгвінів, знайдених цього року, була надзвичайно високою, особливо на крайній півночі. Нещодавні шторми та висока температура води означають, що варто очікувати нових масових смертей. Це, ймовірно, триватиме і всю наступну зиму», — зазначив радник організації Birds New Zealand, яка керує пляжними патрулями з моніторингу кількості загиблих морських птахів Ян Армітаж.
За його словами, якщо температура світового океану продовжить підвищуватися, то корерам загрожує повне вимирання.
Раніше Заборона розповідала про розкол між країнами членами Євросоюзу щодо питань зміни клімату на тлі антиросійських санкцій. Так, деякі країни об’єднання через відмову від російського викопного палива пропонують послабити вимоги ЄС щодо скорочення викидів вуглекислого газу.
Читати більше новин в Telegram