Читаєте зараз
Білий дім доручив NASA створити єдиний стандарт часу для Місяця: навіщо потрібен

Білий дім доручив NASA створити єдиний стандарт часу для Місяця: навіщо потрібен

Ilona Kivva
Автор:

Урядове агентство США NASA за дорученням президента встановить єдиний стандарт часу для Місяця та інших небесних тіл. Це стало актуально на тлі місячних перегонів між державами та приватними компаніями, пише Reuters.

Згідно з розпорядженням голови управління наукової та технологічної політики Білого дому, космічне агентство у співпраці з іншими відомствами має розробити координований місячний час (Coordinated Lunar Time, LTC) до кінця 2026 року.

Без уніфікованого стандарту часу для Місяця складно гарантувати безпеку передачі даних між космічними кораблями та синхронізацію зв’язку між Землею, штучними супутниками, базами та астронавтами. Розбіжності в часі можуть призвести до помилок у картографуванні та визначенні позицій на космічному тілі або навколо нього, вважають урядовці. 

На Землі більшість годинників і часових поясів регулюється всесвітнім координованим часом (UTC). Міжнародно визнаний стандарт базується на глобальній мережі атомних годинників, розміщених по всьому світу. Вони вимірюють зміни в стані атомів і генерують середнє значення, яке визначає точний час. Тож у Білому домі не виключають гіпотетичне розміщення атомних годинників на поверхні Місяця.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій