Біженці у Швейцарії можуть отримати гроші на повернення в Україну:< куди звертатися
- У дружній державі діє програма S для українців. Це аналог тимчасового захисту, але він не поширюється на тих, хто вже отримав його в іншій країні.
- Перед виїздом зі Швейцарії статус обов’язково треба скасувати. Зробити це можна дистанційно поштою, але процедура займає певний час.
- Уряд країни запровадив виплати для українців, які виїжджають додому.
Кожна родина, яка перебувала у Швейцарії під захистом, має право на отримання до ₣2 000 незалежно від кантону проживання. Сума виплати залежить від кількості людей у сім’ї, фінансового становища та окремих програм, які діють у регіонах.
Заборона розповідає про компенсацію для українців.
₣2 000 на родину: як отримати виплату
Уряд Швейцарії запровадив спеціальну програму компенсацій для тимчасових переселенців. Виплата надається тільки у разі повернення в Україну на постійній основі, пише Visit Ukraine.
Гроші розраховані на купівлю квитків, харчування та оренду житла під час переїзду, але витратити їх можна на власний розсуд. Єдиної суми виплати немає, але є ліміт — на родину можуть дати не більше як ₣2 000. Загалом розмір компенсації визначає відділ Міграційної служби (SEM). Кожну заявку вивчають індивідуально, враховується фінансове становище родини та кількість людей. Деякі кантони можуть відшкодувати вартість квитка окремо від виплати.
У середньому, за словами біженки Марини Гоменюк, яка жила під захистом у країні, видають приблизно по 500 франків для дорослого та 250 — на кожну дитину. Для прикладу, її родина отримала ₣1 650 для двох дорослих і двох дітей.
Читати більше новин в TelegramОтримати таку допомогу можуть лише українці зі статусом S — це швейцарський аналог тимчасового захисту. Перш за все, треба подати заявку про його анулювання.
Для цього треба завантажити та заповнити спеціальну заяву. Її необхідно відправити Міграційній службі за адресою: Staatssekretariat für Migration SEM, Quellenweg 6, 3003 Bern-Wabern. Не забудьте вказати ваш номер N. Статус, а відповідно і всі пільги, втрачаються з моменту отримання заяви установою.
Після цього варто звернутися у місцеве відділення SEM. При собі треба мати паспорт та документи, що підтверджували легалізацію (номер скасованого статусу S тощо). Працівники установи мають надати усі роз’яснення та оформити виплату. У деяких кантонах є додаткові програми та пільги, тож сума може бути вищою.
Сам виїзд мають допомогти організувати у консультаційних пунктах, які є у кожному кантоні.
Раніше Заборона розповідала про виплати, які треба закрити у Великій Британії перед поверненням в Україну. Якщо цього не зробити, частину грошей можуть зобов’язати повернути.
Читати більше новин в Telegram