'
Читаєте зараз
Бізнес в Instagram і Facebook без ФОП: у податковій нагадали про покарання

Бізнес в Instagram і Facebook без ФОП: у податковій нагадали про покарання

Ilona Kivva
Автор:

Державна реєстрація — обов’язкова умова здійснення усіх видів підприємницької діяльності. Це стосується навіть невеликих онлайн-магазинів, які працюють через соціальні мережі, зазначили у Державній податковій службі України.

«Окремі продавці нехтують обов’язком реєстрації, ухиляються від сплати податків, а розрахунки проводять через банківські картки фізичних осіб, що заборонено законодавством. ДПС постійно отримує інформацію про факти здійснення такої діяльності. Всі випадки досліджуються та перевіряються, а у випадку підтвердження наданої інформації вживаються відповідні заходи реагування, в тому числі податкові перевірки», — кажуть у службі.

Так, тільки за вересень-2023 податківці викрили незаконний бізнес в Івано-Франківській, Хмельницькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Сумській, Вінницькій, Чернігівській області та у Києві.

У ДПС нагадали, що за роботу без реєстрації передбачено штраф до 85 000 грн з конфіскацією продукції, знарядь виробництва, сировини і прибутку з її продажу (стаття 164 Адміністративного кодексу України).

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій