'
Читаєте зараз
Близько 1 млрд людей у світі страждають від ожиріння: де найвищі показники

Близько 1 млрд людей у світі страждають від ожиріння: де найвищі показники

Ilona Kivva
Автор:

Згідно з даними фахівців станом на 2022 рік, приблизно 880 млн дорослих і 159 млн дітей по всій планеті мають проблеми із зайвою вагою, пише BBC.

Найвищі показники серед 190 країн спостерігаються в Тонга й Американському Самоа для жінок, для чоловіків — в Американському Самоа та Науру. Там з ожирінням живуть 70-80% дорослих.

Велика Британія посідає в цьому рейтингу 55 місце серед чоловіків і 87 місце серед жінок, США — 10 місце серед чоловіків і 36 місце серед жінок, Індія на 19 місці серед жінок і 21 місці серед чоловіків, Китай знаходиться на 11-й сходинці серед жінок і 52-й серед чоловіків.

Професор Маджид Еззаті з Імперського коледжу Лондона звинуватив у проблемі агресивні маркетингові кампанії, що рекламували фастфуд. Натомість здорова їжа може бути дорожчою і менш доступною. Науковець додав, що з роками набагато більше країн стикнулися з кризою ожиріння. Водночас зменшується кількість держав, населення яких має недостатню вагу.

В період між 1990 і 2022 роками рівень ожиріння серед дітей та підлітків зріс у чотири рази. У дорослих жінок цей показник зріс більш ніж вдвічі, у чоловіків — майже втричі.

«Вплив зміни клімату, пандемії COVID-19 і війни в Україні може погіршити як статистику ожиріння, так і недостатньої ваги через зростання бідності та здорожчання багатих поживними речовинами продуктів. Наслідком цього є недостатня кількість їжі в деяких країнах і перехід до менш здорової їжі в інших», — каже співавторка дослідження доктор Гуха Прадіпа.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій