'
Читаєте зараз
Близьку людину вивезли у РФ або взяли у заручники на ТОТ: куди звертатися

Близьку людину вивезли у РФ або взяли у заручники на ТОТ: куди звертатися

Ilona Kivva
Автор:

Найперше члени родин цивільних, які були викрадені або потрапили в заручники РФ, мають звернутись із заявою про розшук до Національної поліції України, пояснив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Після цього дані мають внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР). Це відбувається протягом 24 годин із моменту подання заяви. Витяг з реєстру рідним треба обов’язково зберігати. Там будуть дані про слідчого, з яким можна підтримувати постійний контакт.

Важливо! Поки єдиною організацією, яка наділена мандатом щодо підтвердження перебування громадян України в заручниках, їх відвідування в місцях утримання тощо, є Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ). Представники МКЧХ контактують виключно із родичами та близькими таких людей. Також із Національним інформаційним бюро (НІБ). 

Надалі інформація передається до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими (КШППВ).

Також окремо рідні можуть звернутися до Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України при СБУ та Офісу омбудсмана.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій