Бо інакше втратять владу? Ірак терміново надсилає Росії зброю
- Для війни в Україні Росія отримує боєприпаси та військову техніку з Іраку.
- Поставки здійснюються за допомогою іранських мереж контрабанди зброї.
- Зафіксовано відправку РПГ, протитанкових ракет та систем залпового вогню.
Кремль через воєнні санкції вимушений змінити стратегію та покластися на союзників в Сирії, Іраку та Ірану. Росія вже не може сама виробляти зброю й купляти в цивілізованого світу теж, тож через іранські мережі контрабанди отримує боєприпаси в Іраку.
Заборона розповідає про змову диктаторських режимів, що вимушені триматися разом, бо свобода та демократія покладе край їхнім злочинам.
Іран та Сирія підтримують путінський режим
75% армії Росії виявилася неефективними: це 29 тактичних груп, які вторглися в Україну. Москва відмовилася від початкових планів захопити Київ і потребує допомоги партнерів, щоб продовжити наступ на Донбасі, пише The Guardian.
За словами співробітника Близькосхідного центру Карнегі Моханеда Хаге Алі, Іран хоче переконатися, що Росія не втратить позиції в цьому конфлікті.
«Якщо режим Путіна буде дестабілізований, це матиме величезні наслідки для Ірану та особливо для Сирії, де Дамаск залежить від російської авіаційної підтримки. Тут Росія координує свою діяльність, щоб уникнути прямого конфлікту між ними та Ізраїлем», — сказав він.
Читати більше новин в TelegramРосія отримує контрабандну зброю: докази
26 березня через прикордонний пункт пропуску Саламджа було перевезено ручні протитанкові гранатомети (РПГ), протитанкові ракети та дві реактивні системи залпового вогню Astros II. З цим ‘скарбом’ до Астрахані з іранського порту Бандар-Анзалі прибули три вантажні судна, два — під російським прапором та одне під прапором Ірану.
Ця зброя належить Силам народної мобілізації, або Хашд аш-Шаабі — найпотужнішому парасольковому шиїтському ополченню у Іраку. За словами джерела в організації, дві реактивні системи залпового вогню Astros II бразильського виробництва, відомі в Іраку як ліцензійна версія Sajil-60, Хашд аш-Шаабі 1 квітня демонтували і відправили до Ірану по частинах.
Ірак наповнений зброєю після двох десятиліть війни. Країна приймала американські та західні війська після повалення режиму Саддама Хусейна в 2003 році, а США навчали та постачали різні підрозділи іракської армії та спецназу для захисту уряду Багдада від повстанців.
Значна частина зброї законно перейшла в руки підтримуваних Іраном шиїтських збройних формувань, які виступають проти присутності США в країні, але з 2016 року офіційно приєдналися до збройних сил Іраку в рамках боротьби з Ісламською державою.
Раніше Заборона розповідала про катастрофу літака МАУ, що був збитий іранською ракетою в січні 2020 року, та рішення суду в Канаді щодо виплати компенсацій.
Читати більше новин в Telegram