'
Читаєте зараз
Boeing вперше запустить астронавтів у космос: що за місія

Boeing вперше запустить астронавтів у космос: що за місія

Анастасія Могилевець

Американська аерокосмічна компанія Boeing планує запустити корабель з екіпажем з мису Канаверал в американському штаті Флорида. В разі успіху Boeing конкуруватиме, зокрема, з компанією американського мільярдера Ілона Маска SpaceX, пише The Hills.

Якщо погода буде сприятливою, космічний корабель Starliner стартуватиме з двома астронавтами NASA приблизно о 22:30 за східним часом (5:30 ранку за Києвом). У Boeing сподіваються, що борт зможе доставити космонавтів на Міжнародну космічну станцію (МКС).

На кораблі знаходитимуться 58-річна космонавтка NASA Суніта Вільямс і 61-річний космонавт NASA Баррі Вілмор, вони мають у межах місії провести тиждень на МКС. Під час тестового польоту астронавти зроблять маневри на Starliner, щоб розширити його можливості.

Очікується, що політ до станції триватиме близько 26 годин, а Вільямс і Вілмор планують пристикуватися там на вісім днів. Всього компанія запланувала шість польотів до станції протягом наступних шести років, до прогнозованого терміну експлуатації МКС. 

Космічна місія з екіпажем в разі успіху може стати величезним проривом для Boeing, яка постійно відставала від SpaceX. Поки що першій компанії вдалося виконати лише два безпілотних польоти, тоді як остання здійснила дев’ять місій з екіпажем. США виділили Boeing понад $4 млрд на розробку Starliner.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій