Читаєте зараз
Богдана Львова поновили на посаді судді ВС: коротко про справу

Богдана Львова поновили на посаді судді ВС: коротко про справу

Ilona Kivva
Автор:

Київський окружний адміністративний суд 10 січня 2023 року відновив статус голови Касаційного господарського суду у складі Верховного суду Богдана Львова, пише Суспільне

Також було постановлено виплатити йому середню зарплату за час вимушеного прогулу (з жовтня-2022). Таким чином, суд частково задовольнив позов Львова. Верховний Суд може оскаржити таке рішення КОАС , але до апеляції воно має виконуватися.

Суддя Богдан Львов. Фото:Богдан Льовов/Facebook

«Після поновлення Львова на посаді його треба включити в колегію суддів, аби він почав здійснювати судочинство. Для цього колектив КГС ВС має зібратися і ухвалити рішення. Без нього Львов буде суддею, але не братиме участь в авторозподілі справ. Судді КГС ВС мали би зібратися й проголосувати проти або свідомо проігнорувати збори, проте на такий суддівський активізм розраховувати не варто. Минулого разу в питанні Львова суддям забракло голосів навіть для того, щоб прибрати його з адміністративної посади голови», — кажуть у фундації DEJURE.

Журналісти «Схем» 15 вересня 2022 року оприлюднили розслідування і з’ясували, що суддя під час конкурсу на посаду судді, ймовірно, мав паспорт Російської Федерації. Тоді ще голова ВС Всеволод Князєв заявив, що звернувся до СБУ з проханням перевірити факти. 

Пізніше НАБУ відкрило кримінальне провадження та розпочало досудове розслідування. Перевіряли ймовірні факти незадекларованої нерухомості судді Богдана Львова у Москві, а вже 26 вересня СБУ скасувала йому допуск до державної. До висновків «Схем» дійшли також у Bellingcat.

3 жовтня 2022 року СБУ підтвердила наявність російського паспорта у Львова, а 5 жовтня його відрахували зі штату ВС.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій