Читаєте зараз
Ботсвана пригрозила відправити в Німеччину 20 000 слонів: що за дивний конфлікт

Ботсвана пригрозила відправити в Німеччину 20 000 слонів: що за дивний конфлікт

Ilona Kivva
Автор:

Президент Ботсвани Мокгветсі Масісі пригрозив подарувати Німеччині 20 000 диких слонів. Так він відповів на ініціативу німецьких «зелених» обмежити імпорт мисливських трофеїв з Африки, пише BBC.

Слон біля водойми у населеному пункті Тутуме в Ботсвані. Фото: Jäger через Unsplash

На початку 2024 року Міністерство охорони навколишнього середовища Німеччини запропонувало ввести жорсткіші обмеження на ввезення мисливських трофеїв. Причиною слугували побоювання щодо браконьєрства.

Проте уряд Ботсвани вважає, що від заборони постраждає їхня державна скарбниця, становище населення країни та заповідники, які забезпечують контроль популяції диких слонів у природі. Президент Масісі каже, що зусилля щодо збереження популяції тварин призвели до різкого збільшення їх кількості.

Африканська країна заборонила трофейне полювання у 2014 році, але зняла обмеження у 2019 році під тиском місцевих громад. Тепер Ботсвана видає щорічні квоти на полювання, адже вважається, що це важливий засіб контролю розповсюдження слонів.

За словами Масісі, стада слонів псували майно, поїдали врожай і шкодили жителям. Він додав, що якщо німецькі «зелені» краще розуміються на цьому питанні, то вони мають показати, як можна жити зі слонами без полювання.

«Дуже легко сидіти в Берліні й мати думку про наші справи в Ботсвані. Ми платимо ціну за збереження цих тварин для всього світу. 20 тисяч диких слонів для Німеччини. Це не жарт. Ми не приймемо відмови», – сказав політик.

Наразі популяція слонів у Ботсвані налічує понад 130 000 особин, їхня кількість щороку зростає на 6 000. Країна вже віддала 8 000 тварин з транскордонного заповідника «Каванго-Замбезі» до Анголи.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій