Бронювання пожежників та рятувальників: від Кабміну України вимагають змінити правила
На урядовому порталі ще 31 травня 2024 року з’явилася петиція щодо бронювання від мобілізації для усього особового складу пожежної охорони та Держслужби з надзвичайних ситуацій (ДСНС), оперативно-рятувальної служби та інших працівників цивільного захисту. За кілька днів вона набрала понад 30 000 підписів (для розгляду потрібно принаймні 25 000).
Авторка ініціативи Ангеліна Бень зауважила, що наразі бронь із частини працівників цивільного захисту була знята.
«Це наші захисники та рятувальники, які ризикують своїм життям щоразу, а особливо під час воєнного стану в країні. Їх робота важлива тут! Це хлопці та дівчата, які навчалися захищати громадян країни, а також наших менших братів від вогню та інших надзвичайних ситуацій», — йдеться у петиції.
Також зазначається, що співробітники ДСНС здійснюють гарантування та забезпечення державою конституційних прав громадян на захист життя, здоровʼя та власності, а також виконання у воєнний час норм міжнародного гуманітарного права.
У 2024 році уряд може видати бронь для:
- працівників органів державної влади та місцевого самоврядування;
- працівників підприємств та організацій у порядку, встановленому Кабміном.
При цьому тимчасово звільнити від призову можуть 50% військовозобов’язаних працівників критично важливих для функціонування економіки підприємств.
В січні 2023 року Кабінет міністрів опублікував постанову №76, де міститься роз’яснення щодо критеріїв визначення підприємств критичного значення.
Однак після скандалу щодо низки підприємств, ким було видано дозволи на бронювання працівників, Кабінет міністрів анонсував зміни правил бронювання чоловіків, які підлягають мобілізації до лав війська.