Читаєте зараз
Британія передасть ЗСУ величезну партію натівської зброї

Британія передасть ЗСУ величезну партію натівської зброї

Ilona Kivva
Автор:
  • Сполучене Королівство виділило більше $300 000 000 на боєприпаси для України.
  • Допомога надходитиме частинами впродовж всього 2023 року.
  • Заявлені сотні тисяч одиниць, однак, враховуючи вартість одного боєприпасу, їх може бути менше.

Велика Британія анонсувала найбільшу поставку артилерійських снарядів Україні від початку повномасштабного вторгнення Росії. Найімовірніше, це будуть стандартні натівські боєприпаси 155-мм, які підходять до всіх найпотужніших гаубиць, які Збройним силам України передали країни-союзниці.

Заборона розповідає про велику партію зброї від дружньої держави.


Боєприпаси від Сполученого Королівства: план на 2023 рік

Країна-союзниця виділить 250 мільйонів фунтів стерлінгів ($304 571 250) на артилерійські боєприпаси для України, повідомили в британському уряді.

«Велика Британія поставить сотні тисяч артилерійських боєприпасів наступного року відповідно до контракту, який забезпечить постійний потік критичних артилерійських боєприпасів до України протягом 2023 року», — йдеться в офіційній заяві.

Сполучене Королівство є членкинею Північноатлантичного Альянсу, тож оборонні компанії держави виробляють в основному стандартні натівські снаряди — 155-міліметрові. Боєприпаси сумісні практично з усіма гаубицями, що стоять на озброєнні країн блоку, наприклад, з французькими Caesar, польськими Krab та німецькими PzH 2000. Крім того, саме ці снаряди є критичними для України, адже всі запаси ЗСУ сформовані виключно з закупівель та поставок з-за кордону. Тож, найімовірніше, принаймні більша частина зброї від Великої Британії буде 155-мм калібру.

Читати більше новин в Telegram

За підрахунками Defence Express, кількість боєприпасів, скоріш за все, заледве перевищить 100 000:

  • по-перше, саме таку кількість Велика Британія передала з 24 лютого 2022 року;
  • по-друге, ціна одного снаряда навряд чи буде нижчою $2 500.

У грудні 2022 року країни-союзниці України уклали контракт з німецькою компанією Rheinmetall на виготовлення 10 000 155-мм снарядів. Вартість одного боєприпасу склала €3300 (майже $3500). Тож якщо ціна на британські боєприпаси буде такою ж, Україна отримає всього близько 87 000 снарядів.

«Варто пам’ятати, що ці цифри доволі умовні, бо, за умови ціни на один снаряд у $2 500 кількість зростає до майже 115 000. З урахуванням щоденного використання ЗСУ від двох до п’яти тисяч снарядів цього має вистачити орієнтовно на 20-30 днів артилерійського вогню. Також не варто відхиляти те, що у 2023 році у Великобританії можуть бути укладені додаткові контракти на підтримку ЗСУ артилерійськими снарядами – і не тільки», — зазначили експерти видання.

Раніше Заборона розповідала про потужні боєприпаси, які Збройним силам України відправили США та Німеччина. Ця високоточна зброя може вражати навіть рухомі цілі. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій