Читаєте зараз
Британія вперше за вісім років випробує ядерну ракету: з чим це пов’язано

Британія вперше за вісім років випробує ядерну ракету: з чим це пов’язано

Ilona Kivva
Автор:

Великобританія здійснить тестовий запуск ядерної боєголовки в Атлантиці з підводного човна, пише The Telegraph.

Фіктивну ракету запустять з човна HMS Vanguard біля східного узбережжя Флориди. Судноплавство попередили: випробування проведуть, коли 16 000-тонний підводний човен Trident прибуде в Атлантику.

Випробування, у якому буде використовуватися штучна боєголовка, проведуть 4 лютого приблизно в 90 км від східного узбережжя Флориди з радіусом дії 5900 км. Востаннє Великобританія застосовувала ядерну зброю в 2016 році, коли ракета Trident II D5 відхилилася від курсу під час випробувань біля Флориди.

Ракетний запуск стане останнім випробуванням перед тим, як підводний човен вартістю 4 млрд фунтів стерлінгів знову почне працювати як частина флоту ядерного стримування Великої Британії. Він перебував на ремонті в Плімуті протягом семи років.

Під час ремонту підводного човна інженер-ядерник випадково склеїв зламані болти підводного човна разом. Незадовільний ремонт труб охолодження HMS Vanguard виявили після того, як болт відпав під час перевірок всередині камери реактора.

Випробування заздалегідь заплановані і їх не можна назвати прямою відповіддю на геополітичну ситуацію, та все ж вони відбуваються на тлі загострення кризи в Червоному морі.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій