Читаєте зараз
Британія викрила шпигунську мережу РФ

Британія викрила шпигунську мережу РФ

Ilona Kivva
Автор:

Королівська кримінальна прокуратура Великої Британії звинуватила у шпигунстві на користь Росії 38-річного громадянина Болгарії Тихомира Іванчева, пише DW.

Його звинуватили у змові з метою отримання інформації, яка може використовуватись для заподіяння шкоди безпеці держави. Відомо, що чоловік жив у районі Ектон у західній частині Лондона.

У вересні 2023 року схожі обвинувачення були висунуті п’ятьом громадянам Болгарії — 45-річному Орліну Русєву, 41-річному Бізеру Джамбазову, 31-річній Катрін Івановій, 31-річному Івану Стоянову та 29-річній Вані Габеровій. Русєва, Джамбазова та Іванову звинуватили у підробці паспортів та інших посвідчень особи. Свою діяльність група здійснювала з серпня 2020 року до лютого 2023 року, припускають слідчі. Суд над ними призначено на 28 жовтня 2024 року.

Британське слідство вважає, що роль посередника між Москвою і групою болгар виконував колишній операційний директор фінансової компанії Wirecard Ян Марсалек, який ховається від німецького правосуддя. На думку слідчих, Марсалек був залучений до шпигунської діяльності навіть після своєї втечі з Німеччини.

У Німеччині його підозрюють у скандалі з компанією Wirecard. Він відповідав за бізнес зі сторонніми компаніями-партнерами — зовнішніми постачальниками платіжних послуг, які нібито обробляли платежі за кредитними картками від імені Wirecard, переважно в Азії.

У червні 2020 року з’ясувалося, що €1.9 млрд передбачуваних доходів від цього бізнесу зникли. Два банки на Філіппінах, які, ймовірно, тримали гроші, повідомили, що ніколи не мали цієї суми. Wirecard, пославшись на надмірну заборгованість, подала заяву про банкрутство. Імовірно, Марсалек перебуває в Росії під держзахистом, наданим ФСБ РФ.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій