'
Читаєте зараз
Битва за Донбас: країни НАТО нададуть Україні зброю

Битва за Донбас: країни НАТО нададуть Україні зброю

Markiian Oliiarnyk
НАТО
  • 7 квітня у Брюсселі відбулася зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО, на яку були запрошені міністри з союзних країн, зокрема і України.
  • Альянс поки не готовий поставляти в Україну зброю централізовано від імені організації, але цим займатимуться окремі держави-члени.
  • Битва за Донбас буде схожою на Другу світову війну — Кулеба.

7 квітня 2022 року у Брюсселі пройшла зустріч глав дипломатій країн-членів НАТО за участю України, представників Великої сімки та інших партнерів Альянсу. Учасники зустрічі обговорили військову допомогу та постачання важкого озброєння Україні для боротьби проти російських окупаційних сил. В Альянсі очікують, що за території Донбасу буде відбуватися велика битва, яка значною мірою вирішить баланс сил у цій війні.

Заборона розповідає про те, якими для України є результати зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО у Брюсселі.


Зустріч глав МЗС НАТО 7 квітня: про що домовилися

За результатами зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО генеральний секретар Єнс Столтенберг заявив, що Альянс узгодив подальшу гуманітарну та фінансову допомогу Україні, а також питання пришвидшення надання озброєння Збройним силам України для боротьби проти окупантів. Щоправда, жодних подробиць він публічно не надав.

«Ми готові зробити більше, надати більше оснащення, і ми усвідомлюємо і визнаємо невідкладність. Тож насправді це одна з причин, чому важлива була присутність міністра МЗС України Дмитра Кулеби на зустрічі. Важливо розуміти, що союзники вважають, що краще часто не вказувати точно, які саме типи систем [надаються Україні], але будьте впевнені, що союзники надають широкий спектр різного озброєння, як радянської епохи, так і сучасних», — підкреслив генсек НАТО.

Альянс поки не бачить ознак відступу армії Росії з України, що свідчить про перегрупування російських сил для нових ударів. «Ми очікуємо великої битви на Донбасі, великого російського наступу. Це причина, чому ми повинні працювати над швидким припиненням цієї війни, але бути готовими до того, що вона може тривати тижнями, а також місяцями й, можливо, роками, і тому нам потрібно готуватися до набагато більше», — заявив Столтенберг.

Читати більше новин в Telegram

Надання зброї Україні від НАТО: коментар МЗС України

Водночас за словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, Альянс поки не готовий централізовано і від свого імені, як від міжнародної інституції, відправляти в Україну важке озброєння для боротьби з окупантами. Він радше виступає як переговорний майданчик для союзників України з блоку, які хочуть надавати українській армії військову допомогу.

«Я з обережним оптимізмом ставлюся до поставок від деяких союзників, але я не маю оптимізму, що НАТО загалом постачатиме Україні необхідну зброю в осяжному майбутньому. Це може змінитися, але поки я цього не бачу», — заявив Кулеба на брифінгу після зустрічі.

Також голова української дипломатії заявив, що битва за Донбас буде жахливою і за своїми масштабами нагадуватиме великі бої з історії XX століття. «Мені шкода говорити це, але це правда: битва за Донбас нагадає вам Другу світову війну з великими операціями, маневрами, з участю тисяч танків, броньованих машин, літаків, артилерії. Це не буде локальна операція, з огляду на те, що ми бачимо з підготовки Росії до цього. Тому Або ви допоможете нам зараз — я говорю про дні, а не тижні, — або ваша допомога прийде занадто пізно, і багато людей помруть», — підсумував Дмитро Кулеба.

Раніше Заборона розповідала, чому НАТО не може закрити небо над Україною, а також про аргументи за та проти такого механізму стримування.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій