Читаєте зараз
У Раді розробили законопроект про біопоховання

У Раді розробили законопроект про біопоховання

Сергій Сурепін

Кабінет міністрів України подав до Ради законопроект, який має стимулювати українців віддавати перевагу кремації і вводить поняття «біопоховання». На це звернув увагу журналіст Роман Кошмал, який опублікував посилання на сайт Верховної Ради України.

Зараз в Україні проблема з поховальними місцями. В країні спостерігається дефіцит місць на кладовищах.

Що таке біопоховання

Під цим поняттям мається на увазі поховання тіла з використанням матеріалів, які розкладаються протягом п’яти років, місце розташування якого не містить надмогильних споруд, а облаштовується інформаційною табличкою.

У чому його переваги

Читати більше новин в Telegram

Завдяки цій ініціативі можна буде ховати людей не тільки на кладовищах, але і в лісопарках і навіть парках культури і відпочинку – за умови, якщо місцева влада виділить на ці потреби окремі ділянки.

Також Кабмін має намір ввести на законодавчому рівні поняття «підпоховання» – поховання померлих у вже існуючі могили. Робити це можна буде після закінчення «цвинтарного періоду» (20 років з моменту останнього поховання) і за згодою власника (утримувача) такої могили. Якщо такий не буде виявлений, досить буде заручитися підтримкою місцевої влади.

Коли це станеться

Якщо ініціативу уряду підтримає Верховна Рада, закон вступить у силу через 6 місяців після офіційної публікації.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій