Читаєте зараз
Частковий легалайз марихуани у Німеччині: що передбачає

Частковий легалайз марихуани у Німеччині: що передбачає

Ilona Kivva
Автор:

Німеччина може частково легалізувати канабіс. У такому випадку країна стане третьою в Європі, яка узаконила наркотик для особистого використання, пише The Guardian.

Передбачається вилучення марихуани з офіційного списку заборонених речовин. Дорослим дозволять мати 50 г речовини вдома та 25 г у громадських місцях. З 1 квітня куріння канабісу в багатьох громадських місцях стане легальним. Дорослі зможуть самостійно вирощувати до трьох кущів рослини. Через кілька місяців канабіс стане доступним в ліцензованих закладах, створених для його розповсюдження.

Вживання канабісу людьми молодше 18 років буде заборонено, а особам віком від 18 до 21 року дозволять купувати не більше 30 г речовини з максимальним вмістом тетрагідроканабінолу в 10%. Також не дозволяється курити марихуану в менш ніж 100 м від навчальних закладів.

Питання легалізації марихуани викликає бурхливі суперечки в німецькому суспільстві. Міністр охорони здоров’я Карл Лаутербах очікує, що нове законодавство дозволить звільнити ринок від торговців наркотиками. Уряд заявив також, що ці міри покращать якість канабісу.

Лікарі виступили проти законодавчих змін. Легалізація загрожуватиме здоров’ю молодих людей, роблячи наркотики доступнішими і таким чином підвищуючи ризик залежності, попереджають медики.

Ідею також не підтримали землі Німеччини під керівництвом консервативного Християнсько-соціального союзу, наприклад, Баварія. Опозиційні демократи вважають, що закон подає молоді неправильний сигнал у невідповідний час.

Нагадаємо, раніше японський парламент схвалив законопроєкт, спрямований на легалізацію медичних препаратів на основі канабісу. До цього в країні дозволяли використовувати такі ліки лише в рамках клінічних випробувань.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій