'
Читаєте зараз
​​Чехія підготувала велику партію артснарядів для ЗСУ: де їх знайшли

​​Чехія підготувала велику партію артснарядів для ЗСУ: де їх знайшли

Ilona Kivva
Автор:

Боєприпаси, закуплені за ініціативою Чехії, можуть потрапити до України вже в червні 2024 року, заявив радник прем’єр-міністра з нацбезпеки Томаш Пояр.

Чехія запропонувала закуповувати снаряди для України в держав, які не являються членкинями ЄС, через відсутність у союзу потужностей з виробництва. З лютого 2024 року ініціативу підтримали понад 15 країн: серед них Бельгія, Нідерланди, Німеччина, Франція та Норвегія, а також неєвропейські союзники, такі як Канада.

Країна-ініціаторка координуватиме транш озброєння на ділянки бойових дій в Україні, сказав прем’єр-міністр Петр Фіала. Закупівля 300 000 патронів вже підтверджена, обіцяють ще 200 000 (загалом планують купити 800 000). Уряд країни ставить за мету поставити боєприпаси в Україну цього року.

«Обіцяні гроші мають надійти, і контракти мають бути укладені. На момент укладення контракту на доставку боєприпасів в Україну піде кілька тижнів. Починаючи з червня, поставки вже можуть надходити», – додав Томаш Пояр.

Пояр відмовився розкрити походження боєприпасів. Координатори ініціативи очікують, що Росія спробує зірвати транспортування військової допомоги в Україну, тому всі інші деталі тримають в секреті. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій