'
Читаєте зараз
Чехія урізала терміни безплатного проживання для біженців з України

Чехія урізала терміни безплатного проживання для біженців з України

Ilona Kivva
Автор:
  • У країні продовжили дію тимчасового захисту для українців до 2024 року.
  • Грошова допомога у розмірі 5000 крон стане одноразовою і виплачуватиметься не всім.
  • Компенсацію чехам за прийом українців збільшать.

Країна-членкиня Європейського Союзу скоротила строки безплатного проживання вимушених тимчасових переселенців з України у центрах розміщення. Так, у готелях можна буде знаходитися не більше 150 днів, а у школах, спортзалах та інших громадських місцях — до 30.

Заборона розповідає про зміни правил розміщення українських біженців.


З 1 січня 2023 року скасують виплати для українців: які саме

Уряд європейської держави офіційно продовжив термін дії тимчасового захисту для тимчасових переселенців з України до березня 2024 року, пише Visitukraine.Today.

Водночас з 1 січня 2023 року почнуть діяти оновлені правила прийому та перебування біженців щодо:

  • соціальних виплат;
  • проживання у центрах розміщення.

Так, щомісячну грошову допомогу на дітей, малозабезпечені та багатодітні родини у розмірі 5000 крон (200 євро) скасують. Ця виплата стане одноразовою і надаватиметься тільки якщо біженець не користується безплатним притулком, харчуванням та гумдопомогою від держави.

Читати більше новин в Telegram

Також Чехія продовжить надавати безплатний прихисток у центрах розміщення: це спортзали, гуртожитки, школи, інші держустанови та готелі. Однак терміни можливого перебування там скоротять:

  • у спортзалах — до 30 діб; 
  • у готельних номерах — до 150 діб. 

Кожен наступний день після цього строку буде платним. Пожити спочатку у готелі, а потім, наприклад, у школі теж не вийде.

Українські біженці можуть продовжувати безкоштовно користуватися регулярними поїздами зі Словаччини, Польщі та Угорщини до Чехії. Інфографіка: КийАвіа

Водночас залишиться можливість без оплати поселитися у місцевих, які приймають українців. Їм навіть підвищать щоденну компенсацію за це з 250-350 до 400 крон на день. 

Ба більше, біженці з тимчасовим захистом, які вже повернулися в Україну, зможуть на зиму поїхати до Чехії, заявив міністр внутрішніх справ країни Віт Ракушан. Країна, за його словами, готова прийняти до 500 тисяч людей.

«Якщо хтось тим часом поїхав в Україну, проживає в Україні, йому вже надано тимчасовий захист в одній із держав ЄС, він має право повернутися до ЄС, якщо умови не дозволяють йому залишитися в Україні на зиму», — сказав він.

При цьому, на яких умовах та де розміщуватимуть таких тимчасових переселенців, невідомо.

Раніше Заборона розповідала про рішення болгарського уряду безстроково продовжити програму безкоштовного житла для українських біженців. Але у готелях, як було раніше, більше селити не будуть.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій