Читаєте зараз
Черговий вкид чи погроза? Росія звинуватила США у підготовці жахливих провокацій в Україні

Черговий вкид чи погроза? Росія звинуватила США у підготовці жахливих провокацій в Україні

Markiian Oliiarnyk
Володимир Путін
  • У Росії запустили фейки, що США нібито можуть зробити провокації в Україні із застосуванням хімічної, біологічної або ядерної зброї.
  • Такі вкиди є частиною інформаційно-психологічної операції РФ для розпалювання паніки.
  • Росія вже застосовувала подібну тактику, щоб виправдовувати власні провокації проти України.

Міністерство оборони Російської Федерації заявило, що США буцімто готує провокації в Україні зі зброєю масового ураження. Так держава-терористка намагається нагнітати панічні настрої серед українців. При цьому подібні випереджувальні інформаційні вкиди Росія вже застосовувала перед авіаударами по українських містах, щоб перекласти відповідальність на Україну або країни Заходу. 

Заборона розповідає про черговий фейк, який запустила машина пропаганди Російської Федерації.


Страшний план Кремля: які міста України під загрозою

23 квітня 2022 року Міністерство оборони Російської Федерації заявило, нібито США готують провокації для звинувачення російських військових у застосуванні хімічної, біологічної чи ядерної зброї в Україні.

Цей фейк одразу ж підхопили усі російські пропагандистські ресурси, зокрема і «Перший канал».

Скриншот: 1tv.ru

«Такі інформаційні вкиди є частиною інформаційно-психологічної операції РФ, покликаної нагнітати панічні настрої серед українців, а також вчиняти тиск на світове співтовариство для зниження рівня підтримки України», — кажуть у Центрі протидії дезінформації при РНБО України.

Читати більше новин в Telegram

Окупанти навіть представили план з конкретними містами та видами зброї, яку там нібито може бути застосовано:

  • Харків і Київ — провокації на об’єктах хімічної та ядерної енергетики;
  • Маріуполь — застосування тактичної ядерної зброї у малих об’ємах;
  • Слов’янськ і Краматорськ — застосування біологічної зброї;
  • провокації на Запорізькій АЕС;
  • удари по сховищу радіоактивних відходів у Кам’янську.
Фото: Міноборони РФ

Росія сама може готувати провокацію зі зброєю масового ураження

Не можна відкидати ймовірність того, що такою інформаційною кампанію Росія сама готується до застосування зброї масового ураження проти України. Російська пропаганда вже має досвід використання таких «попереджень», аби виправдовувати власні удари та провокації. І щонайгірше, Росія володіє значним арсеналом як хімічних речовин, так і тактичного ядерного озброєння, аби втілити такий божевільний план.

Відтак, попри заяви Кремля про те, що Росія ще у 2017 році знищила усю свою хімічну зброю, у світових експертів є підозри, що більшу частину арсеналу токсичних речовин Путін таки зберіг. Ось перелік хімічних речовин, які можуть бути на озброєнні у Росії:

  • «Новичок» — нейропаралітик, як правило, порошок без смаку та запаху, виготовляється з легальних речовин, що при поєднанні стають отруйними, при довготривалій дії можлива зупинка серця.
  • Зарин — нейропаралітик, надзвичайно токсична речовина без смаку і запаху, як правило рідина, може поглинатися предметами та тканинами довкола.
  • Іприт — масляниста шкірнонаривна речовина жовто-коричневого кольору та з часниково-гірчичним запахом, швидко проникає в текстиль, папір, будматеріали, гуму, за високої концентрації вбиває за 2-5 хвилин.
  • Луїзит — шкірнонаривна рідина темно-коричневого кольору і з неприємним, їдким запахом, ступінь тяжкості отруєння залежить від часу перебування в зараженій місцевості.
  • Зоман — токсична рідина без кольору з фруктовим запахом, у високих концентраціях призводить до смерті, втричі токсичніший за зарин.
  • VX (Речовина 33) — нервово-паралітична масляниста речовина бурштинового кольору, яка не має ні запаху, ні смаку, використовується для зараження водойм або для розпилення, симптоми. Смерть наступає за 10-15 хв.

З ядерного арсеналу Росії має близько 2000 ядерних боєголовок тактичного призначення. Тактичними називають ядерні боєприпаси, призначені для використання на полі бою чи в близькому тилу противника. Їх можна встановлювати на різних типах тактичних ракет, бомб та навіть артилерійських снарядів. Деякі види тактичної ядерної зброї розроблені спеціально для торпед та глибинних бомб, що вражають підводні човни.

За словами експерта Національного інституту стратегічних досліджень Олексія Їжака, у тактичної ядерної зброї потужність вибухів відносно невелика у порівнянні зі стратегічною, адже треба не тільки завдавати удару, а ще й потім воювати у зоні нанесення.

Раніше Заборона розповідала про підготовку російськими спецслужбами терактів у населених пунктах РФ, а також окупованому Криму, щоб звинуватити Україну.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій