'
Читаєте зараз
Femen довели президента: Поліція шукає у жінках провокаторів

Femen довели президента: Поліція шукає у жінках провокаторів

Katerina Sergatskova

21 лютого президент України Петро Порошенко мав приїхати в Оболонський суд Києва, аби надати свідчення у справі про державну зраду біглого президента Віктора Януковича. На вході до суду поліція змусила дівчат (здебільшого, журналісток, які приїхали висвітлювати слухання. – ред.) знімати верхній одяг.

Інститут масової інформації, який захищає права журналістів, пише, що жінок, які проходили в зал суду, зобов’язували пройти зі співробітницями поліції в окрему кімнату і показати відсутність написів на тілі. Це підтвердили журналістка програми “Схеми” Валерія Єгошина і кореспондентка “Радіо Свобода” Ольга Комарова. Чоловіків роздягатися не просили.

“Мене тричі попросили зняти пальто жінки-поліцейські при проходженні кількох кордонів з правоохоронців. Декого з моїх колег просили зайти в іншу кімнату та показати, чи немає в них на тілі написів”, – повідомила Ольга Комарова.

На думку журналісток, поліція роздягала дівчат для того, щоб не допустити в зал суду активісток руху FEMEN, які вже неодноразово проводили провокаційні акції проти Порошенко.

Наприклад, на Віденському балу 9 лютого активістка руху Аліса Виноградова вийшла на червону доріжку і оголила груди. На її тілі був напис Poroshenko, get the f*ck out of the Ball! (“Порошенко, вимітайся з балу!”).

Читати більше новин в Telegram

До цього FEMEN організували ще дві акції проти президента. 24 листопада 2017-го, в день масових розпродажів Black Friday активістка руху Анжеліна Діаш прийшла в магазин Roshen на Хрещатику і розкидала цукерки з прилавків, вигукуючи фразу Black Friday, sale Roshen (“Чорна п’ятниця, продавай Рошен!” ). Таким гаслом дівчина закликала президента продати свою кондитерську корпорацію.

Секстремистка Femen устроила Черную пятницу в магазине Рошен from stranaua on Vimeo.

Ще раніше, 1 листопада, учасниці руху облили бензином і підпалили плюшевих ведмедів перед магазином Roshen біля метро Арсенальна. На грудях дівчат був напис Sweets or impeachment (“Солодощі або імпічмент”).

https://www.youtube.com/watch?v=h6et8XgsrsY

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій