Чому українцям не розповідають про втрати ЗСУ у війні з агресором
- На війні втрати несуть всі сторони. І якщо про приблизну кількість загиблих ворогів суспільство дізнається щодня, то про власні втрати інформації майже немає.
- Військові експерти пояснюють це тим, що на період війни ці дані мають бути засекреченими.
- Це важливо і для внутрішніх настроїв, і для ускладнення атак ворога.
Інформація про орієнтовну кількість жертв серед окупантів з’являється щодня, однак зрозуміло, що втрати є і серед українських військових. Експерти зазначають, що інформація про стан справ в нашій армії є стратегічно важливою і публікувати її не можна. Водночас, на думку військових, це може породити недовіру до офіційних джерел інформації.
Заборона розповідає, чому українці не отримують інформацію про втрати захисників України.
Говорити про втрати небезпечно
Щодня різні організації називають нове число жертв. Втім, дані відрізняються, адже справжня кількість серед цивільних може бути набагато більшою, тому що багато громадян залишаються під завалами зруйнованих ворожими обстрілами будинків.
Втрати серед українських військових в Міністерстві оборони України чи в інших відомствах не розголошують.
«Наразі інформація про наші втрати має бути не менш засекреченою, аніж інформація про розташування наших військ та про поставки зброї та боєприпасів», ‒ пояснив учасник АТО на Донбасі Євген Дикий.
Читати більше новин в TelegramВін зазначив, що дані про наші втрати дуже багато дають ворожим штабістам для планування операцій, як і ЗСУ інформація про втрати рашистів, тому про втрати України на окремих напрямках, в конкретних боях поки розповідати не будуть.
«Ніхто не приховує наших втрат, інформація подається родичам по готовності. Щоб не розголошувати противнику стан підрозділів, публічно дані про втрати в наших бойових підрозділах будуть або взагалі, або максимально розмиті/здуті. Поки це необхідність. Після війни будуть оголошені імена всіх героїв», ‒ вважає історик Олексій Копатько.
Замовчування втрат може призвести до недовіри
Попри збереження стратегічної переваги над ворогом, мовчання про втрати серед військових України може призвести до недовіри до владних структур.
«У нинішньому цифровому світі приховування втрат призводить тільки до зростання недовіри до офіційних джерел інформації. Все одно завдяки соціальним мережам інформація просочується. Суспільство має розуміти, що ми воюємо з чисельним і підготовленим ворогом, і кожна наша перемога оплачена ціною життя наших захисників», ‒ розповів військовий експерт Михайло Жирохов «BBC Україна».
Втрати будуть підраховані та оголошені, однак після закінчення війни, вважає Євген Дикий.
«Прийде час, коли ми оплачемо та вшануємо кожного з наших Героїв поіменно ‒ ми не рашка, тут не буде безіменних могил та спалених у пересувних крематоріях іхтамнєтов. Прийде час, коли ми проведемо аналіз втрат і винесемо уроки. Але все це буде після перемоги. Всьому свій час», ‒ резюмував він.
Раніше Заборона розповідала, як російські окупанти знищили пологовий будинок та дитячу лікарню у Маріуполі.
Читати більше новин в Telegram