'
Читаєте зараз
В Маріуполі знищили дитячу лікарню. Чим страшні ті самі російські бомби

В Маріуполі знищили дитячу лікарню. Чим страшні ті самі російські бомби

Markiian Oliiarnyk
  • 9 березня 2022 року російські окупанти скинули бомби на житлові райони Маріуполя.  
  • Внаслідок авіанальоту було знищено дитячу лікарню та пологовий будинок.
  • Є свідчення, що орки застосували фугасні авіабомби ФАБ-500, призначені для знищення військових фортифікаційних споруд.

Російські окупаційні війська вкотре продемонстрували цинізм вищої категорії і влаштували авіаналіт на Маріуполь, який перебуває в оточенні. Кілька авіабомб (за попередньою інформацією, ФАБ-500) влучили по території дитячої лікарні, в якій передували жінки та діти. В результаті кілька корпусів лікарні та пологовий будинок знищені вщент, щонайменше 17 осіб отримали поранення.

Заборона розповідає про бомбардування Маріуполя 9 березня, а також чим небезпечні бомби, які окупанти скидають на мирних українців.


Бомбардування дитячої лікарні в Маріуполі: 9 березня

9 березня російські окупанти здійснили авіаналіт на оточений Маріуполь. Кілька бомб влучили на території дитячої лікарні, внаслідок чого було зруйновано пологовий будинок, сам корпус лікарні, дитяче та терапевтичне відділення. 

«Щойно російський пілот, який, напевно, не цурається називати себе людиною, знову натиснув на гачок, точно знаючи, куди поцілить бомба. Росіяни! Ви не лише перетнули межу неприпустимих стосунків між державами та народами. Ви перетнули межу людяності. Припиніть називати себе людьми!», — заявив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.

Евакуація після авіаудару по лікарні, Маріуполь, 9 березня 2022 року. Фото: Євген Малолєтка

На місці працювали вибухотехніки та представники поліції, що збирають речові докази для Міжнародного суду ООН. За словами начальника Департаменту патрульної поліції Нацполіції України Євгенія Жукова, на лікарню в Маріуполі впали бомби ФАБ-500. Окупанти вже не вперше використовують їх для бомбардування українських міст.

Читати більше новин в Telegram

Чим небезпечні бомби ФАБ-500, що є в Росії

ФАБ-500 — це 500-кілограмові авіаційні бомби загального призначення з фугасними боєголовками, розроблені в СРСР. Це снаряди некерованої дії, тобто до цілі вони летять за принципом вільного падіння. ФАБ-500 є одними із найпотужніших авіаснарядів, які є на озброєнні російської окупаційної армії.

Ці бомби призначені для враження військово-промислових об’єктів, залізничних вузлів, енергетичних споруд, фортифікаційних укріплень, легкоброньованої техніки та живої сили. Висота скидання бомби — 570-12000 метрів, при цьому вона здатна летіли зі швидкістю 500-1180 км/год.

Завдяки руйнівній силі, від бомби ФАБ-500 важко сховатися навіть у бомбосховищах. А якщо укриття знаходиться у підвалі багатоквартирного житлового будинку, то цивільні, які у ньому переховуються, ризикують опинитися під колосальними завалами.

Російські окупанти вже використовували їх для бомбардування житлових районів Чернігова та Харкова. На щастя, чи то через незадовільний стан обслуговування, чи то через вік самих снарядів (їх створювали у 1950-60 роках), при падінні далеко не всі бомби розриваються. Утім з ними все одно варто бути дуже обережними і при виявленні одразу ж треба звертатися до поліції та ДСНС України.

Раніше Заборона розповідала про те, як потрібно поводитися під час обстрілів та штурму міста, аби не заваджати українським воїнам виконувати свій обов’язок.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій