Читаєте зараз
Чипи Neuralink: Ілон Маск зробив заяву щодо смертей тварин

Чипи Neuralink: Ілон Маск зробив заяву щодо смертей тварин

Tetiana Cherevko

Для експериментів з чипами Neuralink компанія Ілона Маска використовувала вже хворих мавп. На конференції New York Times Dealbook бізнесмен підтвердив заяву, яку зробив на початку 2023 року, пише Bloomberg.

Тоді Каліфорнійський університет у Девісі отримав публічні записи, згідно з якими 12 мавп загинули після імплантації пристрою Neuralink. Це викликало критику з боку зоозахисників. Проте Маск заявив, що для експериментів обирали хворих мавп, а лабораторії, де їх утримували, мають райські умови.

Компанію Neuralink Corp., яку бізнесмен заснував у 2016 році, створила чипи для імплантування у мозок. Спочатку їх тестували на тваринах. Кілька мавп довелося приспати через інфекції, які могли бути пов’язані з роботою.

Недоліки чипа, ймовірно, вдалося виправити, адже у 2021 році компанія продемонструвала позитивні результати. Зокрема, розробники показали, як мавпа, якій було вживлено пристрій, грала у відеогру Pong без жодних клавіш чи джойстика. Останнім етапом перед запуском у виробництво мали стати тестування на людях.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій