'
Читаєте зараз
В Україні хочуть ускладнити правила набуття громадянства

В Україні хочуть ускладнити правила набуття громадянства

Сергій Сурепін

Новий законопроект про громадянство обмежує можливість отримання статусу громадянина України за лінією дідуся чи бабусі. Про це в інтерв’ю LIGA розповів голова МВС Арсен Аваков.

Автор законопроекту – президент Петро Порошенко. Новий документ надасть додаткові повноваження Міграційній службі та Комісії при президентові України з питань громадянства. Зараз він перебуває на розгляді у Верховній раді.

Що розповів Аваков:

«Проект закону про громадянство передбачає новацію. Зараз громадянином України може стати будь-яка людина, яка доведе, що вона до 1991 року проживала на території України. Тобто, достатньо привести в суд свідка, який підтвердить, що людина проживала в Україні до 1991 року, і скористатися недобросовісністю судового розгляду — і все, цього достатньо, щоб отримати громадянство! Цією лазівкою, з тією чи іншою мірою успішності, пробували скористатися багато шахраїв. Десь нам вдавалося це припиняти, а десь у них виходило.

Якщо у тебе бабуся чи дідусь українці – ти маєш право отримати громадянство. Після прийняття закону ми закриваємо і цю гілку, залишаються тільки родичі першої лінії: тато, мама, брат, сестра. Дружина, чоловік? П’ять років прожили у шлюбі – отримуєш право громадянства.

Читати більше новин в Telegram

Український паспорт сьогодні набув серйозну вагу. Тому порядок отримання громадянства буде посилений».

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій