В Україні хочуть ускладнити правила набуття громадянства - Заборона
Now Reading
В Україні хочуть ускладнити правила набуття громадянства

В Україні хочуть ускладнити правила набуття громадянства

Новий законопроект про громадянство обмежує можливість отримання статусу громадянина України за лінією дідуся чи бабусі. Про це в інтерв’ю LIGA розповів голова МВС Арсен Аваков.

Автор законопроекту – президент Петро Порошенко. Новий документ надасть додаткові повноваження Міграційній службі та Комісії при президентові України з питань громадянства. Зараз він перебуває на розгляді у Верховній раді.

Що розповів Аваков:

«Проект закону про громадянство передбачає новацію. Зараз громадянином України може стати будь-яка людина, яка доведе, що вона до 1991 року проживала на території України. Тобто, достатньо привести в суд свідка, який підтвердить, що людина проживала в Україні до 1991 року, і скористатися недобросовісністю судового розгляду — і все, цього достатньо, щоб отримати громадянство! Цією лазівкою, з тією чи іншою мірою успішності, пробували скористатися багато шахраїв. Десь нам вдавалося це припиняти, а десь у них виходило.

Якщо у тебе бабуся чи дідусь українці – ти маєш право отримати громадянство. Після прийняття закону ми закриваємо і цю гілку, залишаються тільки родичі першої лінії: тато, мама, брат, сестра. Дружина, чоловік? П’ять років прожили у шлюбі – отримуєш право громадянства.

Український паспорт сьогодні набув серйозну вагу. Тому порядок отримання громадянства буде посилений».

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Scroll To Top