'
Читаєте зараз
COVID-19, грип чи ОРВІ? В Україні розробили дешевий тест

COVID-19, грип чи ОРВІ? В Україні розробили дешевий тест

Iryna Troian
Автор:
Тест
  • Українські науковці розробили тест-системи, які одночасно визначатимуть низку респіраторних захворювань.
  • Так, тести зможуть виявляти COVID-19, грип, кір, риновіруси тощо.
  • Винахід дозволяє розробляти будь-які комбіновані тест-системи для виявлення загрозливих мікроорганізмів у людей та навіть тварин.

Вчені Інституту молекулярної біології і генетики (ІМБГ) розробили комбіновані тест-системи, які одночасно визначатимуть небезпечні віруси та подальший перебіг хвороб, зокрема COVID-19. Українські тести значно дешевші та простіші, відтак їх можна буде використовувати навіть в районних лікарнях.

Заборона розповідає про те, що вміють нові тест-системи, які розробили в Україні.


Прості тест-системи для виявлення вірусів

Науковці Інституту молекулярної біології і генетики (ІМБГ) Національної академії наук України підготували п’ять тест-систем, які призначені для виявлення небезпечних вірусів. Над проєктом працювали протягом двох років.

Як пояснили в пресслужбі інституту, дослідники налагодили технології розробки тест-систем на основі ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція) та кПЛР з різними типами виявлення: стандартним для кПЛР флуоресцентної детекції та хроматографічним. Останні значно дешевші та простіші, а тому їх зможуть використовувати навіть у районних лікарнях.

Науковці досліджували рівні відносної експресії понад 20 генів вродженого імунітету та системи згортання крові у здорових людей й у хворих на коронавірус. «Завдяки проведеному статистичному та біоінформатичному аналізу змін експресії цих генів учені запропонували набори біомаркерів із 3-8 генів для розробки комбінованої експресійної тест-системи. Ці біомаркери дозволяють з високими показниками чутливості, специфічності та точності діагностувати гіперзапалення, гіперкоагуляцію та лімфопенію у периферичних клітинах крові пацієнтів з COVID-19», — повідомили в пресслужбі ІМБГ.

Читати більше новин в Telegram

Що вміють українські тест-системи

За даними науковців, результати їхнього дослідження дозволяють розробляти будь-які комбіновані тест-системи для визначення небезпечних хвороботворних мікроорганізмів у людей та навіть тварин. Також вони прогнозуватимуть перебіг хвороби в інфікованого пацієнта. Тести розраховані як на дорожчі прилади, так і на дешевші. 

Загалом українські тест-системи можуть виявити:

  • COVID-19;
  • грип;
  • епідемічний грип А та Б;
  • парагрип 1-3;
  • респіраторно-синцитіальні віруси А та В й ортопневмовіруси людини;
  • риновіруси;
  • кір.

Раніше Заборона розповідала про революційне відкриття в Ізраїлі, яке здатне допомогти людям з паралічем відновити свою рухову здатність.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій