'
Читаєте зараз
ФСБ почало нові утиски кримських татар

ФСБ почало нові утиски кримських татар

Сергій Сурепін

У ФСБ РФ заявили про викриття діяльності «екстремістської групи». За словами відомства, група була створена за сприяння керівництва Меджліса кримськотатарського народу, повідомляє «BBC News Україна».

Що відомо

У ФСБ повідомили, що керівником цієї групи нібито є Ерол Велієв — помічник депутата Верховної Ради Мустафи Джемілєва. За даними російських спецслужб, вказівку на здійснення злочинної діяльності давав лідер Меджлісу Рефат Чубаров за підтримки СБУ. У ФСБ додали, що «екстремісти планували здійснити правопорушення за мотивами політичної ворожнечі з ціллю залякати проросійськи налаштованих кримських татар».

21 травня стало відомо, що в Криму російські спецслужби проводять обшуки та затримують кримських татар. За попередніми даними, російські спецслужби затримали активістів Едема Смаілова та Сервера Мустафаєва.

Коментар Чубарова

Читати більше новин в Telegram

«Ми є очевидцями, а багато хто безпосередньо жертвами нових репресій та масштабних провокацій, які розгортаються в окупованому Росією Криму», — написав Чубаров. За його словами, репресії проти кримських татар є спробою дискредитації Меджлісу кримськотатарського народу перед міжнародною спільнотою.

Коментар МЗС України

«Чергові незаконні затримання в Криму. Окупант намагається придушити волю кримських татар. Засуджуємо і будемо далі апелювати до міжнародних судів», — написала речниця МЗС Мар’яна Беца.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій