'
Читаєте зараз
Колхозниці у Голлівуді: Ілюстраторка Ірина Вале іронізує над радянськими фото

Колхозниці у Голлівуді: Ілюстраторка Ірина Вале іронізує над радянськими фото

Сергій Сурепін

Ірина Вале – українська художниця та ілюстраторка. Вона створила іронічний проект колажів Cutting Through, у якому розповідає про час та зміну епох. Поєднання старих і сучасних зображень показує, як певні речі змінюються з плином часу, а інші залишаються вічними – любов, краса, дружба.

«Проект начался с того, что я увидела советские журналы «Огонек», они меня заинтересовали. Там публиковали только лучших фотографов, отбирали лучшие кадры и делали очень сильное визуальное оформление. Я выбрала самые старые экземпляры, преимущественно 1960-1970 года издания, и начала экспериментировать, совмещать их с вырезками из глянцевых изданий. Получились истории о различиях эпох, порталы сквозь время. Не скажу, что специально выбрала эту тему, материал сам подсказал – в этом специфика коллажной техники. Особенность работ в том, что используется новая и старая бумага, разница в их возрасте больше 50 лет», – розповідає Ірина.

Cutting Through упродовж тижня виставляли у невеличкій галереї сучасного мистецтва у німецькому місті Карлсруе. Ірина розповідає, що німцям було непросто зрозуміти історичний контекст цього проекту, та організатори зробили все необхідне, аби його пояснити – проводили екскурсії, показували самі журнали, а також організували лекцію про закриті радянські міста.

«Несколько коллажей купили [во время выставки в Германии], поэтому теперь в резюме могу писать «работы находятся в частных коллекциях в Европе», – додає ілюстраторка.

Ірина розповіла, що їй часто закидають псування спадщини – ріже та псує журнали, замість того, аби зберігати їх. Проте сама вона вважає, що таким чином дарує їм друге дихання: «Я считаю, что у букинистов они залеживаются, их никто не видит, а я даю им новую жизнь. Можно сказать, что превращаю прошлое в новое красивое настоящее».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій