'
Читаєте зараз
Це — расизм. Комікс Жені Олійник

Це — расизм. Комікс Жені Олійник

Zhenya Oliynyk
комікс жені олійник

25 травня в Міннеаполісі поліцейський убив афроамериканця Джорджа Флойда під час затримання, і в США спалахнули антирасистські протести, які тривають досі. Медіа в Україні часто висвітлюють їх, акцентуючи увагу на мародерстві та пограбуваннях, хоча протест неоднорідний – у ньому беруть участь різні соціальні групи – і більшість учасників поводяться мирно. Але для української аудиторії здебільшого не до кінця зрозумілий контекст, у якому відбувається цей спротив.

Ми звикли думати про расизм, як про окремі випадки агресії чи насильства щодо небілих людей. Однак на території колишніх західних імперій різні етнічні меншини щодня зіштовхуються із проявами системного расизму. Це означає, що упередження маніфестують себе на всіх рівнях взаємодії людини із суспільством: в освіті, політиці, культурі, медицині, на робочому місці та і просто на вулиці, яку патрулює поліція. Проте саме через всюдисущість такої дискримінації, вона часто лишається невидимою.

На тлі протестів американський тлумачний словник Merriam-Webster вирішив змінити визначення расизму, щоб акцентувати увагу саме на системності пригноблення щодо певної групи людей. Женя Олійник перевірила свої привілеї і спробувала розібратись у тому, як саме працює расова дискримінація чорношкірих людей у США.

расизм комікс

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій