Це вже карма чи закономірність? В РФ бомбардувальник впав на багатоповерхівку
- Пілоти винищувача Су-34 встигли катапультуватися.
- Міноборони РФ прийняло на озброєння модель бомбардувальника у 2014 році. Він часто здійснює бойови вильоти в Україну.
- Авіакатастрофа на Кубані стала десятою в РФ з 24 лютого 2022 року.
В російському місті Єйськ ввечері 17 жовтня впав військовий літак з боєкомплектом на борту. Су-34 спричинив велику пожежу в багатоповерхівці, є жертви серед мешканців, пілоти катапультувалися.
Заборона розповідає про інцидент у Краснодарському краї та про інші аварії літаків в РФ з початку повномасштабного вторгнення в Україну.
Авіакатастрофа в Єйську 17 жовтня
Російський бомбардувальник Су-34 впав у двір багатоквартирного житлового будинку в Краснодарському краї. Внаслідок катастрофи сталася велика пожежа, повідомив російський «Интерфакс».
«За доповіддю льотчиків, що катапультувалися, причиною аварії літака стало займання одного з двигунів при зльоті. На місці падіння Су-34 у дворі одного з житлових кварталів сталося загоряння палива літака», — сказали в Міністерстві оборони РФ. Офіційна версія — винищувач виконував тренувальний політ.
Станом на ранок 18 жовтня, внаслідок авіакатастрофи загинули 13 людей (серед них — троє дітей), ще 19 постраждали, повідомила пресслужба МНС РФ. Понад 360 осіб евакуювали. Пошкодження отримали щонайменше 72 квартири у двох підʼїздах.
Читати більше новин в TelegramПадіння літаків у Росії: 10 аварій з 24 лютого
За офіційними даними, падіння Су-34 в Єйську стало вже четвертим подібним інцидентом, що сталися у жовтні 2022 року, пише The Bell.
Більш того, це вже десята небойова втрата в російській військовій авіації з початку повномасштабної війни в Україні. Падають в РФ та окупованому Криму:
- 24 лютого: Ан-26, Воронезька область;
- 8 квітня: МіГ-31, Ленінградська область;
- 17 червня: Су-25, Бєлгородська область;
- 21 червня: Су-25, Ростовська область;
- 24 червня: Іл-76, Рязанська область;
- 11 вересня: Су-34, АР Крим, Україна;
- 1 жовтня: неназваний військовий літак, АР Крим, Україна;
- 9 жовтня: Су-34, Ростовська область;
- 9 жовтня: Су-25, Ростовська область;
- 17 жовтня: Су-34, Краснодарський край.
Причинами аварій росіяни переважно називали технічні несправності. В коментарях до кількох із цих інцидентів Міноборони РФ також говорило про тренувальні польоти.
Шість із десяти катастроф прийшлися на бомбардувальники Су-25 та Су-34, яку було прийнято на озброєння в 2014 році, їх часто використовують
Раніше Заборона розповідала про програшну позицію авіації РФ в Україні. Повітряні сили держави-агресорки роками працювали на показ для вищих посадових осіб, не розвиваючи навички та потенціал пілотів.
Читати більше новин в Telegram