'
Читаєте зараз
​​Данія готова віддати Україні всю свою артилерію, але є нюанс

​​Данія готова віддати Україні всю свою артилерію, але є нюанс

Ilona Kivva
Автор:

Прем’єр-міністрка Данії Метте Федеріксен заявила, що країна передає Україні всю свою наявну артилерію. Щоправда, йдеться про системи, які можуть бути несправними, пише Defence Express.

До Мюнхенської безпекової конференції, де прозвучали ці слова посадовиці, було публічно відомо про передачу Данією 19 САУ CAESAR на шасі Tatra 8×8 у січні 2023 року. Згідно з даними The Military Balance 2023, країна окрім CAESAR  має ще 20 буксированих та 15 самохідних 120-мм.

За однією з версій, держава-союзниця таки може передати Україні ще певну кількість артсистем, працездатність яких викликає питання. Однак навіть в ролі донорів запчастин ці САУ можуть бути корисними для війська.

Йдеться про транш для ЗСУ певної кількості самохідних артустановок M109A3, які уже тривалий час знаходяться на зберіганні, припускає Defence24. За даними видання, у 2015 році Данія мала на консервації не менше 24 одиниць таких артсистем, із яких більшість була не здатна тримати у справному стані 4-6 самохідних гармат.

З данських M109A3 можливо зібрати кілька робочих машин, кажуть фахівці, або розібрати всі САУ на запчастини та підтримувати працездатність парку вже наявних на озброєнні України M109 в кількості орієнтовно 150 одиниць.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій