'

Данія виділить $28 млн на зброю для ЗСУ: її виробить Україна

Анастасія Могилевець

Уряд Данії 17 квітня погодив виділення Україні нового пакета допомоги. В ньому закладено 200 млн данських крон ($28.5 млн) на закупівлю озброєння та військової техніки для Збройних сил в українських виробників, повідомив міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

«Українська оборонка вже настільки розігналась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну. Спроможність українського ОПК становить близько $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 млрд на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина усіх станків, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту», – каже урядовець.

Камишін стверджує, що українські зброярі спроможні виробити набагато більше саме тих видів озброєння, яких потребують військові ЗСУ. Крім того, контракти для підприємств оборонної сфери – важливий елемент економічної підтримки держави, вважає очільник міністерства.

«Так народився проєкт “ZBROYARI: Manufacturing Freedom”. Це глобальна фандрейзингова кампанія, стратегічний збір – не по людях, а по цілих націях. Його мета – зібрати $10 млрд на виробництво української зброї в цьому році», – підкреслив Олександр Камишін. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій