Читаєте зараз
Дебати Трампа і Байдена: що вони говорили про Україну

Дебати Трампа і Байдена: що вони говорили про Україну

Ilona Kivva
Автор:

У США відбулись дебати між президентом Джо Байденом та кандидатом в президенти, колишнім головою Білого дому Дональдом Трампом. Суперники серед іншого посперечалися щодо війни в Україні. Трамп поклав провину на Байдена у тому, що Путін почав війну в Україні, а Байден, своєю чергою, звинуватив Трампа, що той дав Путіну «карт-бланш» на вторгнення.

Так, Трамп вкотре розкритикував Байдена за його підхід у військовій допомозі Україні та знову заявив, що врегулює конфлікт ще до своєї інавгурації.

«Хочу сказати, що РФ забрала багато земель при Обамі та Байдені. При мені – ні. Путін знав, що зі мною не можна грати. Війна в Україні не мала починатись, а тепер він захопить Україну. Байден завів нас у погану позицію з Україною і Росією. Україна не виграє війну. У них закінчуються люди. Це сумно, вони стільки людей втратили… через Байдена та дурні рішення, які він схвалив. Росія ніколи не напала б, якби я був президентом», — сказав Трамп.

Він також вважає, що напад Росії на Україну пов’язаний з виводом американських військ з Афганістану. Але коли Трампа запитали, чи прийнятні умови Путіна щодо завершення війни в Україні, Трамп заявив, що вони неприйнятні, пише «Голос Америки».

Байден своєю чергою засудив свого опонента за такі висловлювання і заявив, що кремлівський диктатор не зупиниться в Україні й піде далі, зокрема на Польщу та інші країни НАТО. Він назвав Путіна воєнним злочинцем.

«Трамп хоче, щоб США вийшли з НАТО. Але сила в наших альянсах. Ми б не могли уникнути великої війни в Європі, якби не наше союзництво», — сказав чинний президент США.

Президент Джо Байден у відповідь звинуватив опонента, що той дав Путіну карт-бланш на вторгнення в Україну, підбадьоривши його на вторгнення. Він також сказав, що росіяни на війні в Україні втратили пів мільйона солдатів.

«Якщо ви поглянете на те, що зробив Трамп в Україні, цей хлопець сказав Путіну — роби все, що хочеш. Саме це Трамп зробив для Путіна — підбадьорив його: роби, що хочеш! І той здійснив вторгнення. Що він [Путін] сказав, коли увійшов [в Україну]? Він збирався взяти Київ за п’ять днів, пам’ятаєте? Бо це була частина колишнього Радянського Союзу. Ось що він хотів відновити у Києві! І насправді йому це не вдалося. Він не зміг цього зробити. І вони програли, вони втратили тисячі й тисячі військових, 500 000 солдатів», — сказав президент.

Також на дебатах Трамп критикував допомогу, яку США надають Україну, а Байден своєю чергою заявив, що гроші, передбачені на зброю для України, залишаються в американській економіці.

Нагадаємо, президентські вибори у США відбудуться 5 листопада. Головними кандидатами на цю посаду є експрезидент Дональд Трамп (20 січня 2017 — 20 січня 2021) від Республіканської партії, та чинний президент США Джо Байден, який представляє Демократичну партію.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій