Читаєте зараз
У депутата від Блоку Порошенка знайшли 52 «зайвих» мільйони

У депутата від Блоку Порошенка знайшли 52 «зайвих» мільйони

Сергій Сурепін

Національне антикорупційне бюро вважає, що депутат від Блоку Петра Порошенка Руслан Демчак задекларував у 2015 році 52 мільйони, які не підтверджуються його доходами. Про це стало відомо з судового рішення у справі щодо можливого незаконного збагачення Демчака.

«Різниця між документально підтвердженим та задекларованим у 2015 році обсягом готівкових коштів складає 52,2 млн грн», — повідомили у НАБУ. Також детективи заявили, що сума готівки, якою народний депутат міг би володіти в кінці 2015 року — 80,8 млн грн. У своїй декларації він зазначив 133 млн грн.

Разом з цим НАБУ підрахувало сумарний дохід подружжя Демчаків за період з 1998 по 2015 рік — 136 778 478 грн. Слідство врахувало їхні зняття, перерахування чи внесення готівки на банківські рахунки. Згідно з даними судового реєстру, антикорупційне бюро відкрило провадження щодо народного обранця в березні 2017 року.

Нагадаємо, 10 липня 2018 року стало відомо, що Демчак став власником часток в статутних капіталах ПАТ «Ерде Банк» та ПрАТ «Народна фінансово-страхова компанія «Добробут». Обидва підприємства входять до «Української бізнес групи», якою володіє дружина депутата. У своїй декларації за 2015 рік Руслан Демчак зазначив 133 млн грн готівкових коштів, а також оренду дружиною будинку і авто Range Rover у Великобританії.

Хто такий Демчак?

Читати більше новин в Telegram

Раніше він був засновником і акціонером «Української бізнес групи». Наразі єдиним бенефіціаром компанії є його дружина. У 2012 році його підозрювали у легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом. Сам Демчак наполягав, що його затримували, щоб перешкодити його участі у виборах.

Зараз він займає посаду народного депутата від БПП та заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій