'

День обізнаності про аутизм: як підтримати людей з РАС

Ilona Kivva
Автор:

Щороку 2 квітня відзначають Всесвітній день поширення інформації про аутизм. Цей день спрямований на збільшення обізнаності про цю групу розладів та підтримку людей, які живуть з ними.

Розлади аутистичного спектру (РАС) — це група станів, яка характеризується труднощами із соціальною взаємодією та спілкуванням, нетипові моделі діяльності та поведінки, підвищеною зосередженістю на деталях і незвичних реакціях на фактори навколишнього світу. Тобто це не хвороба, а особливість розвитку.

Аутизм неможливо набути внаслідок дії зовнішніх чинників, його не «вилікувати». При цьому є доказові методи психологічного втручання, які здатні покращити комунікативні та соціальні навички.

Згідно з даними електронної системи охорони здоров’я, на кінець 2023 року на обліку в Україні перебуває майже 21 000 осіб до 18 років з діагностованим аутизмом. Активісти, які опікуються цією проблемою, стверджують, що насправді таких людей набагато більше. Загадом, за даними ВООЗ, з аутизмом народжується кожна сота дитина в світі.

Традиційно 2 квітня у всіх країнах (включно з Україною) проходять акції та флешмоби, які привертають увагу до цієї проблеми. Крім того, цього дня заведено одягати щось блакитне або чіпляти стрічку блакитного кольору на одяг, як символ підтримки людей з аутизмом.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій