'
Читаєте зараз
День рідної мови. В Україні проведуть диктант кримськотатарською

День рідної мови. В Україні проведуть диктант кримськотатарською

Iryna Troian
Автор:
Crimian tatars
  • 21 лютого 2022 року до Міжнародного дня рідної мови в Україні відбудеться диктант кримськотатарською мовою.
  • Його вчетверте проведе громадська організація Nefes.
  • Написати диктант можуть усі охочі, незалежно від рівня знання мови, а переможці отримають призи.

В Україні у Міжнародний день рідної мови проведуть онлайн-диктант з кримськотатарської мови. У 2022 році його присвятили політичним в’язням Кремля. Головною метою цього диктанту є не перевірка знань правопису, а прояв національного єднання на підтримку кримських татар та кримськотатарської мови. 

Заборона розповідає про проведення диктанту у День рідної мови у 2022 році та про те, як взяти в ньому участь.


Онлайн-диктант присвятять політв’язням Кремля

21 лютого 2022 року, у День рідної мови в Україні, відбудеться щорічний онлайн-диктант кримськотатарською мовою, повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

«1 липня 2021 року Верховна Рада України ухвалила Закон України ‘Про корінні народи’, який, серед іншого, покликаний гарантувати мовні права корінних народів України. Однією з мов корінних народів України, що перебувають під серйозною загрозою зникнення, є кримськотатарська. Задля її підтримки та демонстрації загальнонаціонального та міжнародного єднання на захист корінного народу, що зазнає цілеспрямованих репресій та переслідувань з боку російської окупаційної влади, традиційно відбувається онлайн-диктант кримськотатарською мовою», — зазначив Кремінь.

Диктант вчетверте проведе громадська ініціатива Nefes. За словами організаторів, у 2022 році захід присвятять кримськотатарським активістам, членам команди Nefes Наріману Джелялу, Асану Ахтему, Азізу Ахтему, які з вересня 2021 року перебувають у неволі, а також всім політичним в’язням та людям, яких незаконно переслідують в окупованому Криму.

Читати більше новин в Telegram

Диктант з кримськотатарської мови: як взяти участь

Онлайн-диктант відбудеться 21 лютого 2022 року о 18:00 за Києвом. Послухати його можна буде у прямому ефірі із Facebook-сторінки організації Nefes. Диктант читатиме кримськотатарська поетка та письменниця Сеяре Кокче. Долучитися до написання зможуть усі охочі, незалежно від віку, національності, місця проживання та рівня знання кримськотатарської мови. 

«Онлайн-диктант ставить за мету не перевірку знання правопису конкретної людини, метою акції є прояв загальнонаціонального та міжнародного єднання на підтримку кримськотатарської мови», — повідомили організатори.

Умови участі в диктанті:

  • текст має бути написаний від руки, розбірливо, латинкою або кирилицею;
  • після закінчення диктанту в учасників буде одна година, протягом якої необхідно надіслати свій текст (фото або скан) на електронну пошту Nefes (qrm.nefes@gmail.com). Також обов’язково потрібно вказати своє ім’я, адресу, контактний телефон та посилання на сторінку Facebook або Instagram; 
  • роботи, написані нерозбірливим почерком, або неякісні фото і скан-копії тексту не будуть перевіряти;
  • за дві години після написання диктанту текст латинкою та кириличним письмом опублікують.

Учасники онлайн-диктанту, які напишуть його без помилок, отримають заохочувальні призи. Результати оголосять 21 березня 2022 року.

Раніше Заборона розповідала про депортацію кримськотатарського народу і сучасні репресії в анексованому Росією Криму. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій