'
Читаєте зараз
День вишиванки: як Україну вітають по всьому світу

День вишиванки: як Україну вітають по всьому світу

Ilona Kivva
Автор:
  • Вперше свято запропонувала відзначати студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк у 2006 році. Згодом ідея стала популярною в інших містах України та за її межами.
  • Його щорічно відзначають у третій четвер травня.
  • Елементи вишиванки існували ще на одязі скіфів, які жили на території сучасної України до нашої ери.

Кожен регіон України має свою особливу вишиванку, адже наші предки надавали особливого значення кольорам та символам. Водночас вишиванка вже давно стала не є просто одягом, а й справжнім символом свободи, боротьби та нескореності, причому не тільки в Україні. 

Заборона зібрала найяскравіші на найчуйніші листівки з нагоди одного з найулюбленіших свят. Новина оновлюється…

2024 рік: День вишиванки

Вже традиційно День вишиванки відзначають у третій четвер травня. Тобто це неофіційне свято, однак відзначають його навіть за кордоном.

Цікаві факти про вишиванку:

  • Кожен регіон України має свою особливу вишиванку. Наприклад, на Полтавщині традиційним вважається біла вишивка на білому полотні, у західній частині України важливим елементом вишитої сорочки є поєднання багатьох різних кольорів у візерунках, на півдні країни вишиванкам притаманні широкі шви та грубі нитки.
  • Перші вишиті сорочки українські майстрині вишивали зовсім не хрестиком: налічується близько 20 різноманітних технік та ще понад 200 унікальних старовинних швів, а «хрестик» став популярним тільки у XIX столітті.
  • Вишиванка вважалася оберегом, тому козаки, йдучи в бій, часто надягали вишиті сорочки. Під мундиром вже через понад 300 років носили вишиванки і українські січові стрільці.
  • У Борщівському районі на Тернопільщині створюють унікальні вишиванки. Для їх виготовлення з давнини використовували вибілене домоткане полотно із конопляних стебел, яке густо розшивали чорними нитками. Вишивка робиться за спеціальною технологією у три яруси.
  • З давніх часів вишиванка вважалася святковим одягом для українців. Частиною міського повсякденного одягу її зробив Іван Франко. Він часто вдягав свою вишиванку з брючним костюмом. Саме так український письменник і зображений на 20-гривневій купюрі.

Заборона дякує всім, хто боронить нашу землю, аби ми могли відзначати цей день вдома, в незалежній Україні.

Читати більше новин в Telegram

Повітряні сили ЗСУ

Посольство Швеції в Україні

Президент Литви Ґітанас Науседа

Посольство Канади в Україні

Посольство США в Естонії

Берлінський стиліст, дизайнер та активіст за права людини Франк Петер Вільде

Канадський лікар-хірург Маркус де Доменіко

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій