Десятки тисяч корів померли в Індії: чи є загроза для людей
- Хвороба горбкої шкіри поширюється серед корів та буйволів переважно через укуси комах та воду.
- Через інфекцію індійська влада запровадила обмеження на торгівлю й переміщення тварин між штатами країни.
- Вакцину від захворювання ще розробляють, тварин щеплюють препаратом від схожої хвороби.
З червня по вересень 2022 року близько 100 000 тварин в Індії померли через хворобу, спричинену вірусом Нітлінга. Крім того, що в країні зʼявилося багато масових могил, проблема й у тому, що фермери зазнають величезних збитків.
Заборона розповідає про поширення вірусу Нітлінга, а також наслідки масової смертності корів і буйволів для харчової галузі.
Інфекція в індійських тварин: спалах 2022
Хвороба горбкої шкіри викликає у тварин підвищення температури та збільшення лімфовузлів на тілі. Спалах інфекції, яку спричиняє вірус Нітлінга, розпочався в Індії у червні 2022 року і став масштабним – станом на кінець вересня в країні померли майже 100 000 корів і буйволів, а захворіли понад 2 мільйони. Ця статистика була вдвічі меншою ще на початку осені-2022.
Через хворобу тварин індійські фермери в 15 штатах зазнали серйозних збитків: якщо тварина і не помирає, все одно знижуються показники з народжуваності та виробництва молока.
«Молочна продукція – один із найбільших сільськогосподарських товарів в Індії, у сфері працюють 80 мільйонів людей, які забезпечують 5% економіки країни. Це найбільший у світі виробник молока, на який припадає понад 1/5 світового виробництва, але експорт становить лише незначну частину цього», – зазначило AP News. На величезних територіях Індії створили масові могили, але подекуди туші гниють просто неба.
Читати більше новин в TelegramУ країні розпочали вакцинацію худоби від схожої інфекції, бо розробка щеплення саме від хвороби горбкої шкіри ще триває. Між деякими штатами Індії обмежили торгівлю та переміщення корів і буйволів.
Вірус Нітлінга: що відомо
Цю хворобу переносять комарі та кліщі, вони через укуси заражають худобу. Далі тварини, забруднюючи спільні годівниці та водопої, передають хворобу через виділення ротової та носової порожнин. Людям інфекція не передається.
«Вживати молоко від інфікованої великої рогатої худоби безпечно. Немає проблем із якістю молока, навіть якщо воно є після кип’ятіння або без нього», – сказав директор Індійського ветеринарного науково-дослідного інституту Аджит Моханті.
Зазвичай смертність серед тварин від хвороби горбкої шкіри становить менше 10%. Одна нинішній варіант вірусу відрізняється від попередніх і летальність в Індії становить до 15%.
Раніше Заборона розповідала про відновлення роботи норкових ферм у Данії. У 2020 було вбито 17 млн цих звірків через те, що вони передавали COVID-19 людям.
Читати більше новин в Telegram