Читаєте зараз
Данія скасувала введені через ковід заборони: зоозахисники проти

Данія скасувала введені через ковід заборони: зоозахисники проти

Ilona Kivva
Автор:
  • У 2020 році через підозру, що норки передають COVID-19, на спеціальних фермах вбили 17 млн тварин.
  • Майже два роки потому зʼясувалося, що юридичних підстав для такого рішення не було.
  • Розводити тварин підприємці зможуть з 2023 року, але для цього існуватимуть додаткові правила.

Уряд Данії анонсував відновлення роботи норкових ферм після того, як всіх цих тварин у країні вбили через пандемію коронавірусу в 2020 році. Активісти виступили проти дозволу на утримання, бо ця діяльність шкідлива. 

Заборона розповідає про послаблення обмежень для хутрового бізнесу та про наслідки масового знищення норок.  


Minkgate-2020: 17 млн норок знищили незаконно

Рішення про вбивство всіх норок і заборону утримання у Данії було ухвалене в листопаді 2020 року – тоді з’ясувалося, що коронавірус може передаватися від них до людей.

«Після того, як ми дізналися про цю мутацію, ми ще більш відповідальні перед усім світом. Вірус, який мутував у норках, може поставити під загрозу ефективність майбутньої вакцини», – зазначила прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен.

На той момент у країні-лідерці з виробництва хутра норок було до 17 млн цих тварин. Проте швидко розрізнити здорових від заражених було неможливо.

Читати більше новин в Telegram

Наприкінці листопада 2020 року виникла нова проблема – через недостатньо глибоке захоронення мертві туші норок, які наповнилися газами, виштовхнуло на поверхню, тому їх довелося ховати заново. А в травні 2021 року трупи тварин викопали, щоб спалити.

У червні 2022 року комісія, яка розслідувала дії уряду Данії під час пандемії COVID-19, розкритикувала вбивство тварин. Експерти встановили, що юридичних підстав для знищення всіх норок не було, але Фредеріксен могла не знати про це.

Копенгаген дозволить хутрові ферми в 2023  

Через нові обставини уряд Данії послабив обмеження для хутрових ферм з 1 січня 2023 року. Проте рівень виробництва хутра буде зниженим порівняно з допандемічним.

«Органи охорони здоров’я визнали виправданим відновлення виробництва норок у Данії […] Ми можемо запровадити низку заходів профілактики інфекцій у стадах норок заради здоров’я населення», – сказав міністр продовольства Расмус Прен.

Профілактика передбачає проведення COVID-тестів у норок, використання засобів індивідуального захисту для працівників та інші вимоги. 

Зоозахисники виступили проти, вони апелюють до того, що багато країн уже заборонили таку діяльність, а інші поступово припиняють виробництво.

«Немає абсолютно жодних вагомих причин для відновлення великих норкових ферм з мільйонами тварин, забитих у маленькі дротяні клітки, доки їх не вб’ють заради їхнього хутра. Це погано для тварин, навколишнього середовища та клімату», – зазначила директорка організації захисту тварин Dyrenes Beskyttelse Брітта Ріс.

Данія втратила історичний шанс зупинити жорстоке поводження з норками. Активісти сподіваються, що заходи профілактики інфекцій зроблять відкриття норкових ферм непривабливим.

Раніше Заборона розповідала про відмову італійського дому моди Dolce&Gabbana від використання натурального хутра у всіх своїх колекціях. Втім, бренд має справу зі шкірою.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій