Діти й жінки попереду: режим Лукашенка підбурює до фільму жахів. Криза на кордоні ЄС та РБ триває вже тиждень
- Табір мігрантів спорожнів: люди підійшли до кордону з Польщею.
- ЄС відреагував санкціями: в пакет потраплять 30-40 фізичних та юридичних осіб.
- МЗС Іраку готує евакуаційний рейс з Білорусі.
15 листопада 2021 року на польсько-білоруському кордоні сталась спроба прориву мігрантів на територію Європейського Союзу: попереду колони йшли жінки і діти. Польські правоохоронці забарикадували пропускний пункт. Тим часом прем’єр-міністр Польщі запропонував зовсім закрити кордон з Білоруссю. Втім, ЄС поки спромігся підготувати новий пакет санкцій проти режиму Лукашенка.
Заборона розповідає, що відбувається на кордоні та як готують нові санкції проти Білорусі.
Спроба прориву кордону ЄС 15 листопада
На пункті пропуску «Брузгі» (кордон Білорусі з Польщею) зібралися тисячі мігрантів, які чекають слушної нагоди прорвати кордон та потрапити до ЄС.
Напередодні, 15 листопада, вони вирушили зі свого стихійного табору на території Білорусі.
«З самого ранку на прикордонному переході в Кузниці з білоруської сторони збиралися нелегали. До них приєднувалися нові угруповання і намагалися прорвати кордон, і все це під наглядом білоруських служб», — заявили у пресцентрі прикордонної служби Польщі. Пізніше там додали, що табір біженців з боку Білорусі став пустим, але білоруські силовики все одно привозять туди воду й дрова.
Читати більше новин в TelegramKoczowisko po stronie białoruskiej🇧🇾, w pobliżu przejścia granicznego w Bruzgach, zostało opuszczone. Służby białoruskie zwożą tam drewno, wodę. #zgranicy pic.twitter.com/FfKEBEC3rI
— Straż Graniczna (@Straz_Graniczna) November 15, 2021
Od rana na przejściu granicznym w Kuźnicy po str. białoruskiej gromadzą się nielegalni imigranci. Dołączają do nich kolejne grupy, które do tej pory koczowały przy granicy.Przygotowywana jest próba siłowego forsowania granicy.Wszystko odbywa się pod nadzorem białoruskich służb. pic.twitter.com/6UZgZZaSgS
— Straż Graniczna (@Straz_Graniczna) November 15, 2021
У поліції Польщі заявили, що попереду колони мігрантів перебувалижінки та діти. «Служби режиму спочатку направили жінок і дітей до прикордонної інфраструктури, хоча вони становлять невелику частину від залученої групи. Одразу за ними розміщуються журналісти, але чоловіки становлять переважну більшість у цьому районі», — розповіли правоохоронці.
Як повідомила пресслужба Міністерства оборони Польщі, на кордоні лунали постріли. «Чергова провокація білорусів. Звуки пострілів, ймовірно, з холостих патронів — повсякденна реальність, з якою стикаються наші солдати та офіцери», — йдеться у повідомленні.
Нові санкції проти Білорусі та закриття кордонів
15 листопада 2021 року Рада Євросоюзу розширила критерії, за якими ЄС може запроваджувати санкції щодо Білорусі.
«Рада внесла поправки до режиму санкцій з урахуванням ситуації на кордоні ЄС з Білоруссю, щоб мати можливість реагувати на інструменталізацію людей, що здійснюється білоруським режимом у політичних цілях», — йдеться у повідомленні.
Тепер ЄС зможе накладати санкції на фізичних та юридичних осіб, які сприяють режиму Лукашенка щодо організації незаконного перетину своїх кордонів.
«Рішення відображає рішучість ЄС протистояти інструменталізації мігрантів у політичних цілях. Ми проти цієї нелюдської та незаконної практики. У той же час ми продовжуємо підкреслювати неприйнятні репресії режиму проти власного населення, ми реагуватимемо відповідним чином», — сказав верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
Радимо прочитати: Незалежний експерт Артем Шрайбман спрогнозував реакцію Білорусі на санкції
Журналіст Радіо Свобода Рікард Джозвяк заявив, що під нові санкції через міграційну кризу підпадуть від 30 до 40 осіб та організацій з Білорусі.
«Дискусія щодо Білорусі між міністрами закордонних справ Євросоюзу завершилася. Є політична підтримка нового пакету санкцій. Остаточні деталі ще доведеться опрацювати, але очікується, що під санкціями будуть близько 30-40 осіб та організацій», — написав він у Twitter.
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що з метою врегулювання міграційної кризи країна спільно з Литвою та Латвією обговорює можливість повного перекриття кордону з Білоруссю.
«Ми обговорюємо з Латвією, а особливо з Литвою, чи не запускати статтю 4 договору про НАТО», — сказав Моравецький. Стаття 4 договору передбачає, що будь-який член НАТО може ініціювати консультації з союзниками у разі виникнення загрози територіальній цілісності, політичній незалежності або безпеці будь-якої зі сторін.
За словами міністра, у пакеті нових санкцій проти може бути повне закриття кордону.
«У зв’язку з цим ми дискутуватимемо про чергові санкції, включно з повним закриттям кордону, що означає позбавлення режиму економічних дивідендів», — заявив Моравецький.
Евакуація до Іраку
Уряд Іраку організовує рейс для евакуації своїх громадян, які застрягли на кордоні, на 18 листопада 2021 року.
«Ірак здійснить перший рейс для тих, хто бажає добровільно повернутися з Білорусі, 18 листопада», — повідомив у зверненні по телебаченню представник міністерства закордонних справ Ахмед аль-Сахаф, передає France24.
Він заявив, що Ірак зафіксував свого 571 громадянина, який знаходиться на кордоні між Білоруссю та Польщею. За словами Ахмеда аль-Сахафа, вони готові повернутися добровільно.
Раніше Заборона писала про напад на табір медиків, які допомагають біженцям на польсько-білоруському кордоні.
Читати більше новин в Telegram