'
Читаєте зараз
Діти на органи і віспа мавп через вакцини: МОЗ України розвінчало топ-3 міфи пропаганди РФ

Діти на органи і віспа мавп через вакцини: МОЗ України розвінчало топ-3 міфи пропаганди РФ

Markiian Oliiarnyk
Фейки РФ
  • Російська Федерація активно поширює фейки про Україну і не тільки.
  • Серед найабсурдніших: продаж маріупольських дітей на чорному ринку трансплантації органів і використання ЗСУ хімічної зброї проти мирного населення. 
  • Міністерство охорони здоров’я України спростувало чергову підбірку дезінформації з боку країни-агресорки.

Після провалу пропагандистської кампанії Кремля про біолабораторії в Україні, Москва націлилася на нові фейки, пов’язані з поширенням інфекційних хвороб у світі. Так, Росія звинуватила Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) у сприянні українській владі в незаконних діях, а компанію, що виготовляє вакцини від коронавірусу — у розповсюдженні нібито вигаданої мавпячої віспи. 

Заборона розповідає про спростування міфів пропаганди РФ.


МКЧХ — ворог, а мавпяча віспа — фейк: нові наративи Кремля 

У РФ почали поширювати дезінформацію щодо діяльності Міжнародного Комітету Червоного Хреста, а також фейки щодо буцімто вигаданої віспи мавп, яка шириться у світі. У Міністерстві охорони здоров’я України спростували три головні наративи російської пропаганди.

Міф 1: Червоний Хрест сприяє чорній трансплантології в Україні

Російські ЗМІ стверджують, що на базі МКЧХ знайшли медичні картки сотень дітей, в яких шукали здорові внутрішні органи, щоб надалі використовувати їх у чорній трансплантації. Пізніше російські видання заявили, що Червоний Хрест нібито знав про так звані «провокації», які планує українська влада з використанням хімічної зброї проти мирного населення і готувався до них, бо на базі організації знайшли плани тренувань по захисту від хімзброї.

В офіційній заяві Червоного Хреста зазначено, що організація не збирає медичні картки дітей та не причетна до торгівлі органами. В маріупольському офісі Комітету таких документів взагалі не було, як і підтверджених фактів викрадення неповнолітніх співробітниками МКЧХ. Крім того, Червоний Хрест виступає за повну ліквідацію залишків хімічної зброї у світі, але дійсно проводить тренування по захисту у випадку її застосування в тих країнах, де відбуваються збройні конфлікти. 

Читати більше новин в Telegram

Міф 2: ЗСУ позбавляється жителів Луганщини за допомогою азотної кислоти

В російських медіа з’явилася інформація про те, що 31 травня Збройні сили України (ЗСУ) нібито відступили від Сєвєродонецька і цілеспрямовано влучили в цистерну з азотною кислотою на заводі «Азот». Пропагандисти стверджували, що українські військові мали на меті отруїти мирних мешканців Луганщини шкідливими викидами, які мали б занестися вітром до Рубіжного та Кремінної.

Проте, за повідомленням голови Луганської обласної військової адміністрації Сергія Гайдая, саме загарбники підірвали цистерну на хімзаводі. Українська влада закликала не лише мешканців Рубіжного та Кремінної, а усієї області не виходити з укриттів та мати при собі захисні маски. 

До того ж, того дня вітер був направлений в інший бік. За даними метеокарти 31 травня, він дув у східному напрямку від Сєвєродонецька, а Рубіжне та Кремінна знаходяться на північному заході. Крім того, наприкінці травня ЗСУ ще не відійшли з Сєвєродонецька, а тримали оборону на позиціях.  

Міф 3: вигадана віспа мавп приховує наслідки вакцинації від COVID-19

З поширенням віспи мавп у світі антивакцинатори з РФ знайшли «корінь зла» у вакцинах від коронавірусу. Росіяни стверджують, що такої хвороби не існує, її вигадали, щоб приховати побічний ефект після щеплення препаратом від Pfizer-BioNTech. 

«Мовляв, внаслідок мавпячої віспи на шкірі людини з’являються такі ж пухирці, як і внаслідок аутоімунних шкірних захворювань. За словами російських користувачів соцмереж, в одному з документів компанія Pfizer вказала аутоімунні пухирчасті (бульозні) захворювання як один із побічних ефектів щеплення», — резюмували в МОЗ.

Насправді ж у звіті компанії Pfizer про побічні ефекти від імунізації вказано, що було зафіксовано декілька випадків, коли у щеплених дійсно реєстрували ускладнення у вигляді аутоімунного пухирчастого захворювання. Але зв’язок між ними і вакцинацією не доведено. Крім того, мавпяча віспа — не аутоімунна, а зоонозна хвороба, що виникає внаслідок зараження вірусом.

Раніше Заборона розповідала про джерела, яким варто довіряти українцям щодо ситуації на передовій. Серед них — Міноборони, Збройні сили України й інші офіційні акаунти українських державних структур.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій